cath555 Creative Commons License 2009.09.01 0 0 4419
Az altalam idezett forras es ezert az en hozzaszolasom sem csak a szigoruan vett jovedelemadot foglalja magaban. Az osszes olyan ado jellegu terhet egyesiti magaban ez a szam (48%), ami az emberpeldany netto jovedelmet terheli. Az AFA peldaul benne vanik. Azt allitja a cikk, hogy ez a vilagon Svedorszagban a legmagasabb, Dania utan masodik helyen.

Egy vetulete annak,hogy mennyi megy el, mennyi marad: a nyugdij, majd egyszer. En (sajnalatos modon), hosszu tavon nem tudok hinni az allamilag finanszirozott nyugdijrendszerekben, sem a magyarban, sem a svedben, semmilyen oregedo populacio nyugdijrendszereben, ami az en jovomet illeti, mert hogy harmincvalahany ev mulva mi lesz, hat.. (31 vagyok.) Apropo elvezettel olvasgatom a PoliDili vonatkozo forumait is, lattalak ott is:) --> Jo lenne, ha a megkeresett penz mind nagyobb resze volna befektetheto, vagy megmentheto. Ongondoskodas..

Mit szolsz a thelocal.se cikkehez? Mar vartam a valaszod, vartam, tudtam, hogy szamokat fogsz irni. Mar tobbszor irtal konkret szamokat valaminek az alatamasztasara, ami egy igen jo dolog, tudnal esetleg egy linket arra vonatkozoan is, hogy az egy ev alatt Svedorszagban befizetett szumma ado mire vagyon felhasznalva, szazalekosan? Nagyon erdekel. Kulonosen, miota egy kommentator (de szamok nelkul) azt irta az altalam idezett blogban, hogy a befizetett adok felevel mar fedezni lehetne az "ingyenes" orvosi ellatast (amire a svedek oly buszkek, vs. amerikai modell) es az oktatast. Forrasok es szamok nelkul persze.
Koszi!
Előzmény: lektor (4417)