Zlot Creative Commons License 2009.08.12 0 0 32852
1. White trash - a muveletlen, iskolazatlan, tobbnyire periferian elo angol.
Az iparvarosok, iparnegyedek munkasnemzedekeinek, vagy banyasznemzedekeinek leszarmazottai. Periferiara kerult reteg. Olyanok mint a ciganyok, csak feherek. (szinte kizarolagosan csak benefit-en elnek)

2. Tenyleg nincs. LOL :)))

Es hogy miert fejlettebbek? Mert evszazadokon keresztul raboltak az egesz vilagot, a javakat felhalmoztak. Azert ennyi hoditas, es gyarmatositas nem marad nyomtalanul az orszag gazdasagara nezve. Mindent eroszakkal szereztek meg, ment a brain-drain akarcsak az USA-ban, az olcso munkaero (bevandorlok, gyarmatositottak), megtermeltek mindent olcson. Ez a merhetetlen penz itt fialt, ennek hatasara sok okos ember (angolok, es bevandorlok) vittek sokra az orszagot. Ennek koszonheto, hogy allitolag a vilag penzugyi uzleteinek 80%-a Londonon megy keresztul....

(Meg azt a szerencsetlen 0 fokos koordinata vonalat is elloptak a franciaktol :)))

Ezt meg lehetne sorolni a vegtelensegig. Nem azert ilyen "fejlettek" mert olyan sok okos ember van itt.

Pakisztant, es Indiat sem kell lenezni, utalok ezzel a sarkunyhos megjegyzesedre. Sajnos a vilag, es a magyar ember megjobban nincs tisztaban az Europa/Amerikan tuli vilagkeppel. Szandekosan el vagyunk butitva, igy ha mondjuk Indiara gondolunk, akkor a nyomornegyedek, es a budos koszos piacok jutnak eszunkbe, veletlenul sem Mumbai felhokarcoloi. Ugyanigy van ez Kinaval kapcsolatban. Meg a "kistigrisekkel", stb.

Nem vagyok osszeeskuves elmelet gyarto, de nagyon furcsa, hogy ezek a teruletek miert nem kapnak nagyobb media visszhangot. (Mi meg meg vagyunk sertodve, ha ciganyoknak allitanak be minket angliaban)

Pakisztanban egy telekommunikacios mernok 6-800 fontnak megfelelo osszeget keres. Egy szakacs fentartasa egy honapra 30 font. Egy sofor 40 font koruli osszegbe kerul.

Hol lehet jobban megelni? :) (na persze nem mennek oda amig a talibok es terroristak robbantgatnak) :))))

Nekem nagyon sok eloiteletem volt az indiai pakisztan vilaggal szemben, de ehhez csak az kellett hogy megismerjek, diplomazott, hihetetlenul intelligens, jolnevelt embereket onnan, es maris valtozik a vilagnezetem.

En mindig azt mondtam Angliarol, hogy sok okos ember kitalalt egy csomo ujdonsagot, folyamatot (nagyon sok, nagy kreativitasu ember van felhalmozva itt Angliaban), ami egy klassz rendszer lenne, csak egy a baj, hogy unintelligenseknek kell mukodtetni oket. Mivel ok csak "hibasan" tudjak, igy egy marha nagy kaosz lesz az egeszbol. Ezert van az hogy egy csomo dolog pofon egyszeru, es tokeletesen mukodik, ugy hogy az allad leesik tole, mas dolgok meg egyszeruen osszegubancolodnak, pedig elvileg pofon egyszeruek lennenek.

Amugy kezdem azt erezni hogy az angolok mellett szep lassan elszalad a vilag, es lassan ebrednek hogy ha igy folytatjak nagyon hamar lecsusznak. (A telekommunikacioban mar hatalmas gondok vannak, tudnek meselni)

Előzmény: titamita (32851)