Strigo 86 Creative Commons License 2009.08.01 0 0 1904
Igen ha a dugó ragad meg és nem a tügörgős csapágy. Nekem a 120-as skodám, persze az 4 ütem és nem görgősek a csapágyak a hajtókarnál, hanem alu csúszó félcsészékből áll, viszont három gyűrű van a dugón két kompresszió 1 olajlehúzó, na szóval kapott gyilkot mert az olajszivattyúnál benn a mocinál elment az olajnyomás most nem ragozom mert nem akarok regényt írni ,szóval én meg épp túráztattam a mocit gyújtásbeállítás miatt na egyböl leállt utána meg hűlés után beindult és még lehetett menni is az autóval csak hallani lehetett a hangján hogy gebasz van, na az a vicc hogy a gyűrűk meg a hengerek megúszták mert a főtengelynél előbb jelentkezett a nagy fordulatszámnál a gebasz és egyből az alu csészék meg a főtengely surlodó része megszorultak és leállt. Persze nem állítom hogy a gyűrűk nem kaptak valamennyit de nem sokat. Kicseréltem a főtengelyt meg a félcsapágycsészéket megcsináltam az olajzást, na azért majdnem teljes motorgenerált csináltam rajta csak a hengerekhez nem nyúltam amit azért utólag bánok de nem eszi az olajt és vígan megy a gép.
úgyhogy értem mit mondasz de ha a kétütemű túl szegény keveréket kap és nem a koksz bacca szét a hengerfalat, akkor illik megragadni a tűgörgőcs csapágynak is.
Persze minden előfordulhat.................
Előzmény: Lipi07 (1885)