maestus Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1227

Szia!

 

Nekem ambuláns volt az ÁEK-ban, nem befekvős, de gyanítom, hogy nem sok ban tér el a kettő, csak annyival, hogy befekvésnél nem engednek szélnek 1 óra múlva, hanem egy izolált helységben vagy pár napig, amíg sugárzol (külön wc, meg ilyenek).

 

Először volt a jódtárolási vizsgálat, valami löttyöt meg kellett innom, másnap vissza kellett mennem, és megmérték valami műszerrel, hogy tárolom a jódot. Ez eddig lehet, hogy neked is ambuláns lesz. Aztán ebből kiszámították, milyen adagot kell kapnom. Ezt egy hét múlva, reggel, éhgyomorra (se enni, sem inni nem lehet előtte) kellett lenyelnem egy kapszula formájában. Semmit nem éreztem a paráimon kívül :) A többiek nyugodtan olvasgattak, aztán hazamentek 1 óra múlva. Ja, egy jó pár óráig nem tanácsos hányni, mert kijön a cucc :) Asszem 1 óra múlva már lehet enni-inni óvatosan. Óvatos alatt azt értem, hogy nem zabálni és nyeldekelni, hogy aztán kihányd:) Aztán kész is. Én semmit nem éreztem az egészből, és ha nem lennék pánikbeteg, még élveztem is volna, 2 hétig nem mentem melóba, mert a főnököm babát vár, otthon voltam karanténban. Az első hét után volt hőemelkedésem pár napig, semmi más extra nem jött elő.

 

Elvileg kell ,hogy kapj egy több oldalas leírást a kezelésről, mi hogy zajlik, miket kell betartani, stb.

 

Sok sikert!

 

Üdv

 

M.

Előzmény: emem (1221)