berest Creative Commons License 2009.07.27 0 0 1317

Sziasztok!

Az alábbi mosdónak szeretnék egy "szekrényt" építeni ytong-ból. Sajnos a hely elég kicsi, így kicsit elbizonytalanodtam, hogy érdemes-e egyáltalán belefogni. A burkoló azt javasolta, hogy kiönti betonból, mert az ytong nem fogja elbírni én viszont ragaszkodom hozzá a könnyű megmunkálhatósága miatt... Itt főleg az ívek kialakítására gondolok. 60 cm széles helyem van. A mosdó 43 cm átmérőjű. Úgy szeretném, hogy teljesen a falig be legyen tolva és elöl csak egy nagyon kicsi perem legyen.
Felmerült az is, hogy első részén nem lenne perem, hanem a mosdó vonalában lenne ívesen kialakítva és leburkolva egy 10 centis sáv és alatta az oldalfal vonalában egyenesen jönne és lenne rajta egy ajtó. (az egyik képen megrajzoltam paintbe :)
Érdemes belefogni? Hogyan erősítsem meg a pultot? Jobb és bal oldalt egy L alakú fémmel aminek az egyik szárát a lábhoz a másik szárát a pulthoz erősítem? :) Valamint gondoltam még a dryvit hálós erősítésre is a lyuk kivágása után...
Uhh, kicsit hosszúra sikeredett és remélem nem kell egy gagyi kisszekrényt vennem a b*u*axban :)))
Íme a kép: mosdó

 

Utolsó pár hozzászólást elolvastam. Nálunk is felújítás van és egy kicsi helyiséget elfalaztattun ytonggal (kb 2 m2) amit a szaki flexragasztóval ragasztott össze valamit azzal is vakolta fel. Láttam, hogy ti komplett házak felépítéséről beszélgettek, ilyen kis/belső felületeknél bocsánatos bűn, hogy nem a hozzá való anyagot használta? Mondjuk kicsit sokallom az árat is mert 1000 ft/nm árron falaz és 1600-ért vakol