kristaly02 Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5422
Ma voltam kontrollon.... a "túlsúlyomat" leszámítva hogy nem fogytam le az idegsebész parancsára a 6 kg-t, örült nekem.
Azt mondta sokat javultam megcsinálta a kontroll röntgent, BORZALMAS látni a saját hátamban a csavarokat a röntgenen...
Horror... de "szép" a maga módján, hogy mit tud ma már az orvostudomány.

Ezeket mondta: úszhatok már, úgyhogy mehetek itt a helyi uszodába, de a medencébe lépés előtt le kell venni az övet, mert abba nem úszhatok. És már buszozhatok is, de azt még gerincövben és apránként nem egyszerre végig Pesten hanem csak először helyben.
Cipelni max 2-2 kg a két kezemben elosztva életem végéig, És a gyógytorna naponta kell, az úszás hetente egyszer.
Ősztől dolgozhatok 6-8 órában, de ha 8 órás főállásba munkába megyek vissza akkor heti 2 szer kell úsznom ezt külön mondta.

A hirtelen mozdulatokat nagy fizikai terheléseket életen át kerülni kell, mert a könnyűfém beépített titán ettől eltörhet, és akkor újra műtét...

De a gerinc páncélt augusztus elejétől elkezdhetem letenni. Apránként naponta növelve a nélküle töltött időt.
Októberben megint kontroll az az utolsó. Elvileg ha akkor se lesz semmi, akkor végleg gyógyultnak számítok
Egy év tehát jövő május amikorra fellélegezhetek elvileg egy év kell mire becsontosodik a csavar egy fiatal szervezetnek ennyi idő kell.