tunderlala-3 Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5196

Most ebbe nem akarnék a mélységekig belemenni, ha érdekel, majd utánaolvasol allergiás oldalakon, ha meg nem, akkor annyi is bőven elég, hogy ez sajnos nagyrészt genetika. Én már több, mint 30 éve allergiás vagyok, úgyhogy sajnos volt kitől örökülniük, mind a három gyerekem az, a legkisebb a legkomolyabban....nagyoknál csak pollen és gyógyszerallergia van, az annyira nem "munkás" és szezonális csak, illetve a gyógyszerre kell odafigyelni, hogy mit kaphat...de az atkának "mindig szezonja van".:s Egy életen át meg nem lehet gyógyszert szedni, a máját sem akarom tönkretenni, úgyhogy igen, inkább takarítok rendszeresen és vettünk egy jó légtisztítót, meg kicseréltük az összes matracot és ágyneműt atkamentesre, így nem kell gyógyszereznem a kislányt, és ez bármennyi takarítást megér bőven! Ráadásul így, hogy már légtisztító is van, nem is olyan vészes, mert nélküle naponta-kétnaponta kellett port törölnöm és az az igazán időrabló meló, nem a porszívózás, amivel negyed óra alatt megvagyok.

És abban is van valami, amit írsz a túlzott tisztasággal kapcsolatban, de pontosan az atka allergia az, amivel egyszerűen nem tudsz mit tenni -az allergológusok szerint sem- egyedül úgy tudsz védekezni ellene, ha minimalizálod az allergént, ergo a port a lakókörnyezetben...ha ez egy bizonyos szint fölé kerül, akkor óhatatlanul tünetes lesz megint, tapasztaltam is, és nem kérek belőle, de ő sem.

 

Amikor kiderült a kislányomról még nem volt 2 éves...egy hetet voltunk kórházban, a gyerek nagyon rosszul volt, nem volt se éjjelünk se nappalunk már 2 hete, aztán amikor brutál tünetei lettek, kawasaki-szindrómával vették fel a kórházba, keress rá, hogy mit jelent és majd megtudod, mit éreztünk....ahhoz képest egy megváltás volt, amikor kiderült, hogy "csak" atka-allergia...úgyhogy ez egy nagyon brutál dolog, de szerintem tudtad te ezt, hogy mi a gond nálunk, mégis kóstolgatsz, pedig nem hiszem, hogy bármikor is nem megfelelő hangnemben szóltam volna hozzád...úgyhogy nem értem, na de ez van, mindegy.:(

 

Hosszú lett, bocs, de ez kijött....mert pár napja már úgy érzem, hogy valami nem stimmel....

 

 

Előzmény: napalm. (5195)