tara Creative Commons License 2009.07.03 0 0 70

Kedves Audrey, hasonló cipőben járok, mint Te. 3-4 évvel ezelőtt kezdődött nálam, addig gyönyörűen le tudtam mindig barnulni. Első évben csak egy piros kiütés jelentkezett, a következő évben mintha piros grízzel szórták volna be a hasam, a rákövetkezőben pedig teljesen bedagadtam, a nyakamon szűk lett a lánc, a szemem alig látszott ki a vizenyőből. Orvoshoz kellett menni, aki szteroid injekciót és allergiaellenes gyógyszert adott. Azóta már tudom, hogy ez nem igazán allergia, hanem fényérzékenység. Ha allergia lenne, akkor a fürdőruha alatti bőrfelületen is lettek volna a kiütések. Azóta egy gyógyszertári napvédő krémet használok, amit allergológus rendelt, de az egy ún. Fo-No készítmény, aminek a receptje elvileg megvan a patikáknak. Kb. 50-es fényvédő faktorú, tehát a lesülésről le kell mondani, de legalább ki lehet menni a napra. Semmi illatanyag stb. nincs benne, ami allergiás reakciót válthatna ki. Sokkal olcsóbb, mint amiket veszel (én is próbáltam azokat). Majd megnézem otthon a receptet, mi van ráírva. Sajnos a bőr tényleg nem felejt...

Üdv

Előzmény: Audrey0523 (69)