Audrey0523 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 68

huh. én évek óta szenvedek napallergiától... :-( sosem felejtem el azt a nyaralást ahol 2 faktoros napolajjal locsoltam az akkor még bronz bőröm... aztán megjelntek a szútó-égető-viszkető kis pöttyök, barnaság sehol, csak vörös bőrpír, na meg a naptól való rettegés.

Tavaly nyáron 10 napra mentünk Spanyolországba nyaralni, hát... előtte 2 hónappal szedtem az egyik legjobb nevű márka béta karotin bogyóit, minden nap kalcium pezsgőtablettával és heti 2x10 perc szolival edzettem a bőröm. (hozzá teszem akkor már 1 éve nem szedtem fogamzásgátlót, mert állítólag ez is okozhatja).

Vettem még egy E betűs márkás (elég drága) hypoallergén napkrémet 50es faktorral, színezék és illatanyagmentes formulával... sajnos a 2. nap (nem napoztam, csak annyit voltam a napon amikor a vízben voltam) estére előjöttek a mellkasomon a szörnyű kis hólyagok... este Fenistil géllel kentem és zyrtecet szedtem... Kálciumot ittam... estére enyhültek a tünetek de amint a reggeli napfény előbukkant felerősödött... és utána hiába voltam végig fehér pólóban és strandruhában, már a meleg is irritálta... nem tudom... sztem én anno nagyon lestrapáltam a bőrömet.... és most ennyire meggyengült...

próbáltam már a V betűs francia márkát (ahol az egészség a fontos!) és az sem jött be...

a dokim azt javasolja hogy abszolút illat és színezékmentes nagyon könnyű textúrájú krémet használjak, és legalább 50 faktorosat...

 

szerintem nekem már nincs jól bevált módszerem a napallergia elkerülésére... bár lehet hogy én járok jól... mert óvom a bőrömet a mostani káros sugaraktól, nem úgy mint annó hogy állandóan kint feküdtem napfürdőn...

 

jó tanácsom a még nem krónikus napallergiásoknak: tényleg igaz hogy a bőr minden egyes leégésre emléxik! Ne gyötörjétek!