milyennincs Creative Commons License 2009.07.01 0 0 4689

Onnan tudom, amit itt az elmúlt 9 hónapban bemutattál. Illetve, amit nem mutattál be. Mert azt hiányolom. Ezek szerint csak a fórumot nem tisztelted meg eme információgyarapodásoddal.

 

Azt fogadom el, ami közös bennük, s olvasom nagy érdeklődéssel a szemben álló érveket. A szakmailag megalapozott érveket.

 

Az utolsó különösen tetszik. Nem én keresem az igazságot, hanem Te, s nem én hirdetem, hogy megtaláltam, hanem Te, jóember. Nézd csak !

 

enkies

válasz | megnéz | könyvjelző

2008.10.13 18:05:43 © (1192)

Kibontakozik lassan a kép. Én ezeket az "utalásokat" láttam, s ezek nem győztek meg engem.
Egyébként az eredeti Csomor művet olvasva engem meggyőzött, s ellenérzésed ellenére én most is hiszek neki. Rengeteg stílus-összehasonlítást ad, sok tényszerű anyagot.
Remélem nem bántódsz meg, ha minden vita ellenére maradok meggyőződésem mellett.
Úgy vélem, ha valaki komolyan cáfolni akarja, akkor arra nem elég egy-egy kiragadott rész. Ahhoz egy hasonló komoly munka kellene.

Előzmény: milyennincs (1191)

enkies

válasz | megnéz | könyvjelző

2008.10.13 07:52:27 © (1190)

Na neeeee.....
Megtettem, még többet is átolvastam.
NINCS CÁFOLAT!
Most nálad a labda! Kérlek idézz ide helytálló, komoly cáfolatot!

Előzmény: Carolus58 (1189)

 

enkies

válasz | megnéz | könyvjelző

2008.09.16 10:56:07 © (1188)

Végül is nem találok (nem található?) éedemi cáfolat Csomor érveivel szmben!!!

 

enkies

válasz | megnéz | könyvjelző

2008.09.11 08:04:41 © (1187)

Sajna az ajánlott módszereddel nem jutottam sokra...még próbálkozok, esetlek másutt is.

Előzmény: milyennincs (1185)

 

enkies

válasz | megnéz | könyvjelző

2008.09.05 19:21:27 © (1186)

köszi!

 

enkies

válasz | megnéz | könyvjelző

2008.09.05 15:23:43 © (1184)

Köszi. Vissza tudsz emlékezni, kb. hol, mert ez így túl hossu és szemrontó lenne, tehát ha nem muszály nem küzdenék annyit, de természetesen érdekelne.

Előzmény: bagatur1 (1183)

enkies

válasz | megnéz | könyvjelző

2008.09.05 14:06:58 © (1182)

...hosszú néma csend...kihalt ez a topic?

 

enkies

válasz | megnéz | könyvjelző

2008.09.03 17:22:55 © (1181)

Én Csomornak hiszek. Ő látta, górcső alá veztte a korona minden apró részletét. Szerinte a pantokrátor lemez zománca teljesen ép, a kereszt rögzítését eleve perem segíti, eleve felperemezték.
Lányom ötvös, ő is megerősítette, hogy ha egy zománckép olyan ütést kap, mely eltorzítja, ott a zománc repedezik, kipereg. EZ TÉNY!
Magam gépészmérnök vagyok, disszertációmat (cum laude) lemezhajlítás-mélyhúzás témából védtem. Tehát szakmai felelősséggel állíthatom:
ha egy rögzített lemezbe erősített rúd (jelen esetben a kereszt szára) olyan mérvü ütést kap, hogy elferdűl (jelen esetben kb. 21-22 fokban) akkor a lemez szimmetrikusan domborodik, illetve homorodik az ütés két oldalán. EZ FIZIKAI TÉNY, nem okoskodás!
Nomármost! tessék megnézni a pantokrátor-lemezt! Csak az egyik oldalán látszik domborúltnak! Ez számomra világosan jelzi, hogy a lemezt a készítéskor, a zománcozás előtt domborították az egyik oldalon, hogy a kereszt dőljön. A dősédszög véleményem szerint nem véletlen. A sumerok által is ismert precessziós naptár értelmezése szerint ez így szemre az időjelzést kb. Krisztus után 350-380 körülre datálja. Természetesen egy precíz müszeres mérés adhatná meg a pontosabb adatokat, kiegészítő vizsgálatok igazolhatnák Csomor (szerintem helytálló) véleményét a Szent Korona keletkezésének idejéről és helyéről!

Előzmény: enkies (4681)