Schenouda Creative Commons License 2009.06.24 0 0 6089

Én is olvastam, hogy a Szfinx feje kisebb a testhez viszonyítva, de nyilvánvalóan az a kőbucka behatárolta a fej méretét, vagy olyan sérülése volt, ami miatt eleve kisebbre kellett faragni. Az egyipomi ábrázolások közt olyan sok aránytalant is látunk, miért pont egy  ilyen gigantikus vállalkozásnál kérik ezt számon?Jellemző módon az egyiptomiak ezután évszázadokig nem kezdtek óriásszobrok faragásába... A kacsát se kiabáld el, nem lehetetlen, hogy jön egy újabb "kutató", aki majd vizen úszó kacsát lát benne. Ha belegondolok ez még passzolna is az említett Robert Temple (dogon-szakértő profeszor!) azon teóriájához, hogy a szobor árkát eredetileg vízzel töltötték fel. Állítása szerint meg is találta az ősi zsilipkapu nyomait a Szfinx előtt, egy olyan részen, ahová "soha sem engedtek be túristákat". Ezeket a nyomokat le is fényképezte (a fotókat közli könyvében: The Sphinx Mystery, 2009). Majd azt állítja, hogy ezután a régészek szándékosan megsemmisítették a "zsilipkapu" nyomait!!! De én el sem tudom képzelni, miért tették volna?!! Ennek csak Temple hiányos agyában lehet magyaráztata, aki minden mögött sötét machinációt lát, mint amikor a hetvenes években megírta a Sziriusz rejtélyt, s azt állítva, hogy az írás közben a CIA üldözte, kéziratokat lopott tőle stb ("mert fény derített az igazságra").

Azt tkp. nem értem, mikor azt írod, hogy a fejet v. annak anyagát csak odavitték, mert a fej szerve része az alatta lévő testnek...?

Előzmény: paul2 (6087)