Csokis Creative Commons License 2009.06.23 0 0 321
Ez most -kicsit- más, de legalább az életből van: két albérlettel kezdtem, közben kuporgattam. Hitellel összejött egy garzonra való. (Akkor még se kedvezményes hitel, se LTP, viszont kicsit olcsóbbak voltak a lakások. Igaz, a fizetésem is a mai 20%-a volt.) Jó lepukkant volt, de legalább saját. Felújítottam, pár év múlva eladtam, és az akkor már létező LTP-t hozzátéve vettem olcsóbb környéken egy nagyobbat. Abba "nőtt" egy családunk (feleség, majd két gyerek), kinőttük. Újat venni -akkorát, amiben kényelmesen elférünk- egyelőre esélytelen, hát kiadtuk, és béreltünk egy nagyobbat. A két lakás (saját és bérelt) piaci ára közti szorzó 2x, a bérleti díjaik közti viszont csak 1,4x. Nem mondom, ha minden hónapban ki kéne perkálnom a 90e bérleti díjat, szomorú lennék, de a "kuporgatásnak köszönhetően" csak 25e-t kell, az meg kibírható. Szóval semmi sem reménytelen, csak nem szabad feladni. És ahogy elnézem, 6-7 milla körül már vállalható lakások vannak Pesten, amik beugrónak jók. Azért tudom, mert nekünk most jár le két LTP-nk. Tovább lépni kevés az 5,5 milla, viszont kell vele csinálni valami "lakáscélút", ezért én is egy garzont nézegetek.
Előzmény: gajdailka (319)