procaliber Creative Commons License 2009.06.03 0 0 2703

Családi program miatt ugrott a LA maraton így keresgélés után Egri Bükk 50 túrát találtam. Rajt helyszínt könnyen megtaláltam és nevezés is flottul ment igaz ez valószínű a kevés induló miatt is volt. Gyors öltözés és már pályán is vagyok két másik futó mögött. Tempó pont jó a kezdeti melegítéshez, nem kell rohannom végre szeretnék egy normális 50km futni nem bekezdve, eléhezve. Előttem mozgó két spori hirtelen megáll és bevár menjünk együtt ha nem nekem nem gond. Oke, bár magam tempóját szeretném menni meg aztán ők "csak" 30km futnak. Első pont után ripsz-ropsz a második pontnál találjuk magunkat ahol van vajas/zsíroskenyér, víz, de itt még nem kívánom a kenyeret. Harmadik pontnál válok el társaimtól köszönöm nekik a vezetést mert eddig itinert se kellett néznem. Kisebb kavarások után lassan érkezem Bánkútra ahol én agyamat zsíroskenyérre állítottam. Sajnos itt nem volt kaja ettem a saját kajámból és robogtam tovább. Itiner itt  kavart meg először nagyon, a DK irányba lemegyünk egy jelzetlen úton három egymás melletti ösvényből választani, kemény dió. Majd jön a rét szélén haladunk tovább Csurgói erdészház felé, oke, de a rét melyik szélén? mert  a sarkánál állunk. Csurgót elhagyva térképet kell elővenni annyira nem egyértelmű  a leírás. Pedig olyan jól haladtam, semmim nem fáj, szépen süt a Nap, de ez az útvonal keresés bosszant. Őserdő kárpótol a szenvedésért lelkesédésem a tájolós leírás sem tudja már elvenni. Egyszerűbb lenne bal-jobb iránymutatást írni, mint egy fás részen ÉK irányt megadni. Innen már csak be kell gurulni Felsőtárkányba. Rákapcsolok, élvezem gurulok lefelé a cél felé. Utolsó ponttól vasúti talpfákon kell haladni ez annyira nem felemelő, de meglátok magam előtt egy futót. Kicsit rákapcsolok és láthatóan közeledek. Utolérem, kicsit futunk együtt majd aszfaltnál ismét feltornázom a pulzust, célba 6:10 idővel érek be. Mai penzum letudva és boldog vagyok végre egy futás ahol minden remek volt és nem követtem el hibát.

Jó túra lenne mert a Bükk legszebb részeit érinti, esetleg máshogy osztanák el a frissítést(kaja) és normálisabb lenne a leírás, de legalább szép jelvényt adnak a végén:)