bemero49 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 8392
Üdv. Nem akartam fölöslegesen szaporítani a hozzászólások számát, de úgy emlékeztem, hogy ezt más írta.
A lényeg: a rakéta indító állvánnyal ellátott 2x3 századnál a takarítási mánia azért más formában zajlott. Ezeknél a századoknál 3x8 hónapig (2 évig) azonos időben bevonult sorkatonák voltak. Ebből az első nyolc hónap volt az igazán veszélyes mert, akkor a nyakunkon voltak a kiképzőnek ott maradt néhány harmadik időszakos tisztesek (dublőrök). Az eskü letétele után, amikor már mi is jártunk őrségbe ezek adták az őrparancsnokot és a felvezetőket. Ezek a szellemi képességek terén a korosztályuktól fejletlenebbek voltak, de nagyon tudtak szívatni minden újoncot (síp), azt is aki esetleg náluk időseb és műveltebb volt. Azt, hogy megérkeztek a 70, 71, 72 mintájú mosógépek, azt csak tőlük hallottuk. Az első időszakban bizony volt mindig mosás takarítás ész nélkül. Érdekes betegségben szenvedtek ezek a tisztesek, nem bírták látni, ha egy újonc, olvas vagy éppen a dohányzó körül ücsörögtek. Rögtön találtak valami nagyon fontos mosni valót. A rohamsisakos mosóverseny nálunk nem volt, de a mosószeres habzó kiöntött vödör vizek nálunk is többször előfordultak. A második és harmadik nyolc hónapban már saját sorainkból kerültek ki a tisztesek és azok lényegesen rendesebben viselkedtek. Abban az időben már csak akkor tört ki nagy mosási láz, amikor a szolgálatvezetőnk (azt hiszem: Billik Ferenc) volt a zászlóalj ÜTI, és valahogy elkapta az idegesség. Akkor volt mosás. Más esetben vizet nem is igazán látott a folyosó, volt egy valahonnan örökölt megoldás: lekaptunk egy pokrócot, egy ember ráült, kettő húzta a folyosó kövén. Csillogott, villogott utána a kő. Még a Paréj törzsőrmester (akkor még) sem talált kivetni valót a kövezet állapotán. Tehát mi 16 hónapon keresztül is kénytelenek voltunk mosni és takarítani. De ebben a rendszerben legalább már nem volt szívatás.
Én részese voltam az 1972-es "Nagy utazás"-nak, így nem volt plusz takarítási feladatunk. (Hogy, hogyan történt a mi körleteink takarítása azt nem tudom, mivel az egész század a vonaton ült) Helyette viszont a visszaérkezés után, a leszerelés előtt (1 hónappal) bérletet kaptunk az őrszobára a 2. zászlóalj hasonlóan szerencsés tagjaival. Az őrszolgálatban egy hónapig egymást váltottuk.
Üdv.
Előzmény: szkv. (8384)