Elm Creative Commons License 2009.05.17 0 0 2101
T100 - segito szemmel.

Nagyszeru elmeny volt resztvenni a T100 rendezeseben, meg ha nem is en vittem a legnagyobb frissitopontot... :o)

A korai ebredesi idopont kicsit megviselt, de jo volt a rajtban talalkozni sok ismerossel, es nezni a nagyok keszulodeset. Erdekes modon, valahogy nem hianyzott, hogy en nem vagyok koztuk. Tavaly, meg a T100 elott eldontottem, hogy ha sikerul, akkor a kovetkezo evben inkabb segitokent veszek reszt rajta, es ehhez tartottam is magam. Iden. De azert... na errol majd a vegen. :o)

Szoval reggel segitettem egy kicsit a rajtban aprosagokat, de elvileg a dugoka dobozom elrakasan kivul mas dolgom nemigen volt. Aztan csak talaltunk magunknak zsotyekkel feladatot, kisetaltunk az Ordogorom utcahoz, es eletunk kockaztatasaval, testunkkel torlaszoltuk el az utat az autok elott. Aztan a mezony elhaladta utan visszasetaltunk, es en felhuztam az autoval Dobogokore.
Innen telefon Hivereknek, akik meg csak most indultak Pestrol, ugyhogy osszeraktam a biciklimet, es legurultam a terepen felrakni a magammal hozott figyelmezteto feliratokat a Z+ es az aszfalt keresztezodeseibe, valamint Ketbukkfa-nyeregnel a fara egy feliratot, mert alig latszott, hol kell bemenni az osvenyre. Mire ezzel vegeztem, pont megjottek Hiverek is. En vele meg a kutyaval elindultam gyalog felfele, hogy kretaval is kijeloljuk az aszfaltokon az iranyt (leven a kreta naluk volt), a tobbiek meg felmentek elkezdeni osszerakni a pontot. Jol kinyilazgattuk az utvonalat, aztan az aszfaltra rafordulastol en felteptem bringaval Dobogokore. Ott Rajmundek mar osszeraktak a frissitopontot, en kiraktam meg az asztalt, amit en hoztam. Ekkor jott egy uriember, hogy mi vagyunk-e a pont, mert a fia nem sokara ideer... meg nem volt tiz ora se, a hivatalos pontnyitas, mint kiderult Hajduska Balazs edesapja volt, aki az elozo pontrol azt az infot kapta, hogy mar azt elhagyta vezeto helyen, jo fel oraval a masodik elott. Nabazz... gyorsan osszepakoltam a hatizsakomba, es magukra hagytam Hivereket, es zuztam le bringaval a piros jelzesen a Szako-nyeregbe, a helyemre.
Itt gyorsan felragasztottam ket elojelzo feliratot, hogy 50 es 20 meter meg a pont. Aztan ugy gondoltam meg pisilek egyet, annyi idom biztos van. Itt kovetem el egy nagy - szerencsere egyetlen - hibat, ugyanis nem neztem meg az oramat. Kb. tiz metert mentem be az egyik osvenyen, locsoltam, es amikor megfordultam, csak azt lattam, hogy egy feher sapka alatta egy ivozsakkal elrobog a piroson lefele. Rohantam vissza /nem lobogott mar semmi, elraktam :o)/, es orditottam, hogy terep szazas futo-e vagy. Szerencsere meghallotta es megallt, kozben pedig jott meg egy futo. En elorangattam a hatizsakombol a dobozt, mert meg azt sem vettem elo, csippantott a masodik, es mentem lefele az elso futohoz, aki mint kiderult Future volt, megelozte menet kozben H.Balazst. Kajabalt, hogy hozzam le a dobozt, ne kelljen visszajonnie, csak hat ugye meg a zsakomban volt, igy felig visszajott, felig en mentem utana. Meg egyszer bocsanat Future, ne haragudj, csunya hiba volt. Utana neztem csak meg az oramat, 10:13 volt, ket perccel a hivatalos nyitas elott jottek, nem mintha ez szamitana, hiszen tudtuk, hogy elofordul az ilyen, szolt is nekunk Balazs, hogy elobb legyunk ott. Legkozelebb nem fordul elo ilyen... :o)
Innentol kulonleges esemeny hal istennek nem volt, szep sorban jottek a futok, csippantottak, jottek bringasok, turistak, kerdezoskodtek, beszelgettunk, azert figyeltem a futokat is. Kitacepaoztam a bringamat a pont es a kovetkezo pont adataival, volt szornyulkodes a turistak reszerol, volt akik fenykepeztettek is egymast elotte. (36 kilometer? Es meg 64? Uristen... csak a szokasos)
Nem unatkoztam egy percet sem, tok jol elvoltam, ha nem jott eppen senki, akkor huzodzkodtam faagon, meg legzogyakorlatokat tartottam, mert a nyereg nagyon lombos volt, a szel fujt, es kabatban is faztam mint a fene. De tok jol elszorakoztam. Osszeszedegettem a kornyeken a szemetet, meg uzsonnazgattam (nem amit osszeszedtem). Jo buli volt, hamar eltelt az ido, a futok fogytak, a turistak is, es hipp hopp pontzaras. Hiverek telefonaltak, hogy utolso harom ember elment naluk, es joideje nem jott senki, igy miutan nalam is elmentek, 13:10-kor elkezdtem pakolaszni, es a hivatalos zaras utan egy perccel, es az utolso elhalado utan mar bo fel oraval, 13:16-kor elindultam visszafele Dobogokore. Utkozben azert figyeltem, nem latok-e futoforma embert, de nem volt.
Mire visszertem, Hiverek mar el is pakoltak, en is elraktam a sajat cuccaimat, visszapakoltam a bringat, odaadtam a dobozkat Hivereknek, es hazajottem. Illetve elobb termeszetesen osszeszedtem minden kiragasztott papirt az osvenyekrol, ami harom fel perces megallast jelentett, vagyis semmit szinte.
Sajnaltam, hogy nem latom a celba erkezoket, ugy visszamentem volna, de ugy dontottem, hogy nagy szukseg ott valszeg nincs ram, vannak elegen, igy inkabb hazatertem kiccsaladomhoz.

Hat ennyi. Tetszett a dolog, ha idom engedi, es szukseg van ra, biztosan fogok meg resztvenni szervezesben/lebonyolitasban. Szorakoztatobb volt, mint a Futobolondsagot szervezni, a stressz resze itt balazse, nekem csak az izgalommentes /excl. Future erkezese :o)/ munkat kellett adnom. Es amit a vegere akartam: nagyon jo volt kivulrol nezni a versenyzoket, de jovore, ha nem kellek, akkor minimum az otvenesre be fogok nevezni. Az a kicsi resz is gyonyoru volt a Pilisbol, amit tegnap lattam belole, de egyebkent is imadom. Talan meg hosszabbra is... szoval azert csak megfogott a hangulat. Nem hagyhatom ki.

Minden resztvevonek, teljesitonek, szervezonek gratulalok!

Igy vagy ugy, de egy biztos: jovore ujra ugyanitt - legfeljebb a rajvonal masik oldalarol! :o))

Jo jo, tudom, hogy nem volt olyan erdekes ez, mint egy resztvevoi beszamolo, de legyen ilyen is. :o)