Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42033

Szervusz Éhesló!

 

Örülök, hogy legalább akítv korodban hasonlóan gondolkoztál. Egyszer már írtam Neked, de most megteszem még egyszer: Nem érdekes, hogy amíg aktív voltál, addig hasonlóan gondolkoztál, mint én? Aztán amikor kiváltál és nem volt már mit vesztened, akkor azt mondod, hogy akkor másként kellett volna tenned?! Ez utólag akár bölcsességnek is tűnhet, de számonkérni ezt másokon, közel sem az.

 

Szerintem elég egyértelmű jelenség, hogy ez így alakult.

 

Meglátásom szerint egy rendszer hibáit belülről csak apránként lehet kiküszöbölni, mert az egyén része a rendszernek. A vezetők ritkán ismerik el, hogy az általuk vezetett szervezet hibásan működiik és ha el is ismerik, mindig vannak, akiknek nem érdekük a változtatás és akadályozzák a változtatni akaró vezetőt is. Az egyén és még a vezető sem tudja a legjobb akarata ellenére sem kivonni magát a rendszer írott és iratlan szabályai alól. Ha megpróbálja, akkor a rendszer kiveti magából. "Egy csapásra" csak kívülről lehet megváltoztatni egy rendszert. Ahhoz viszont nem látok sem szándékot, sem életképes elképzelést, sem erőt!

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Éhesló (42015)