Hamburger2 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 42020

Azért ehhez a zsákoláshoz hozzátartozik, hogy valójában nem azért vezényelték ki a ZMNE "teljes állományát", mert nem volt ember, hanem sokkal inkább azért, mert az akkori miniszter kijelentette, hogy ha kell, akkor x ezer katonát tud a gátra küldeni. Valaki számonkérte tőle és ő bizonyítani akart, elfeledve, hogy a csapatoktól annyi katonát tényleg nem tudnak egyszerre kiküldeni. Emlékezetem szerint a ZMNE kőrös-zugi megjelenésére akkor került sor, amikor a suvadás már megtörtént. Az elsők között odaérkezett "zsákolók" akkor elcsodálkoztak, hogy a kezdeti nagy emberhiány helyett hirtelen mindenkit egy műszakkal tovább küldenek pihenni, mert jönnek az "egyetemisták". Igazán a suvadás előtt kellett volna a sok ember, amikor több ponton is fennállt a veszély és kellett volna az ember a megelőzéshez. Amikor Csépánál megcsúszott a gát, akkor már volt lehetőség más szakaszokról is odacsoportosítani az erőket.

 

Ennek ellenére én örülök, hogy ott voltatok. Sok régi ismerőssel találkozhattam és ez a "sorsközösség" azért ismét szorosabbra fűzte a kapcsolatokat még akkor is, ha meglátásom szerint akkor és ott már felesleges volt bevetni a ZMNE-t.

 

Talán az is engem igazol, hogy a ZMNE-s és a minisztériumi kollégák nem töltöttek ott túl sok időt!?

 

Üdv: Hamburger

 

Előzmény: Éhesló (42009)