Vasti Creative Commons License 2009.04.19 0 0 202
Sziasztok!

Jó régi az utolsó hozzászólás, de azért próbálkozok ;-)))

Régi vágyam volt, úgyogy vettem öntöttvas edényt - de használtat, a bolhapiacon... Egy bordás aljú szeletsütőt (30cm körüli lehet), meg egy kb. 2,5l-es edényt, aminek van fedője, szintén önöttvasból. Nem tudom, jól tettem-e, de 2000 forint volt a kettő együtt, nem tudtam otthagyni ;-) Gondoltam étteremben is "használt2 edényben készítik el az ember ételét, ez sem sokkal rosszabb ;-)))

De van velük kapocslatban kérdésem, mielőtt használnám:

- mit csináljak velüK ;-) Elég jól néznek ki, "patinásnak", de azért talán jobb lenne kitisztítani őket.... De a topic végigolvasása után tudom eldönteni, mi lenne a legjobb. Dobjam be a mosogatógépbe max. hűdokon "nagymosásra" őket, aztán beavatás, vagy elég, ha csak forralok bennük egy ideig vizet, kitörölgetem, aztán beolajozom és bedugom a sötőbe pár órára?

- a fedős edénynek billeg a fedője, nem zár rendesen. Köszörűvel nekiessek ;-) , vagy szándékosan csinálják ilyenre, hogy valamennyire el tudjon távozni a gőz?

Egyelnőre ennyi ;-)) De azért majd elnézek a Cserszegi piacra is, a szüleim kb. 20km-re alknak onnan ;-)

Üdv: Vasti