Volt tüzér Creative Commons License 2009.03.24 0 0 11293

Célkutatás:

Keresd meg azt a nézetet, amin a kihelyezett indikátor előtéte van. Ez ugye az M-3 Volhov esetében P-18, illetve az az előtét, aminek segítségével a körkörös indikátoron látható célra saját célmegjelölést lehet adni. Na most ha az indikátoron látszik a cél, akkor vissza kell menned arra a nézetre, amelyiken az rávezető indikátorok, illetve az alattuk lévő szelszin indikátorok látszanak. Ekkor a jobb oldali indikátor (oldalszög) alatti területen a bal gombot nyomva tartva elkezdesz söpörni. Ha jól csinálod, akkor a visszajelző indikátoron a fekete mutató elindul valamelyik irányba. Ha megtaláltad azt az oldalszöget, amit az előbb a kihelyezett indikátoron láttál, akkor ideje elkezdeni a másik síkban (helyszög) is célt keresni. Itt is bal gombbal nyomva lehet a szöget változtatni. Némi sikertelen próbálkozás után előbb - utóbb fel fok tűnni valamelyik indikátoron a cél. Ekkor a függőleges jelet leegysztetem a céljellel, majd ha kész, akkor nyomok egy jobb gombot, aminek hatására megtörténik a célelfogása. Ezt mindkét síkban meg kell csinálni, ráadásul távolságban is. Hasonló módon működik a dolog, mint a két szög esetében, ekkor a nyomott bal gombbal a két indikátor alatti keskeny sávban, pont az indikátorok között kell sepregetni. Ha az is megvan, akkor ott is jobb gombot kell nyomni és akkor elvileg megvalósult a célelfogás.

Nem tudom, érthető-e, amit leírtam, nekem megcsinálni egyszerűbb, mint leírni.

Előzmény: Borisz80 (11292)