enkies Creative Commons License 2009.03.19 0 0 4434

Válaszom Szürkepatkánynak is szól!

Pap Gábor megjegyzéseihez:

 

1.)

Nézzétek az asszimetria kérdését is, valóban, önálló nem lehetett a felső tész, a szentek együttesének rendje is az együttkészítést indokolja, bizonyítja.

 

2.)

Valónam, 3 eset "lehetséges"

- csak uralkodói jogot és áldást küléd, korkoronát küld

-visszaküldi koronánkat. (én ezt vallom.)

 

3.)

betoldás, vagy nem?...lehet vitatkozni. Szerintem más okok, jelek arról tanuskodnak, hogy Szilveszter (vissza)küldi.

 

4.)

...accepit...kapta. (coepit bizonyára elírás)

A 8 apostol rendben.

 

5.)

ma már én is ugy látom: IGEN, ÁTTÖRTÉK!

--Csomorék nem láthatták a "peremezést". Nem volt megengedve nekik a kereszt leszerelése, alulról meg a nagyobb gejű vörösrézcsavar takar. (Gvégetér)

Ha egy lelkiismeretes mester kihagy egy kört, azt minden bizonnyal egy jó erős rekeszlemezzel határolja!! ez nincs! (Kissé röstellem, hogy ezt korábban nem láttam meg....de jobb belátni tévedésemet, mint konok-bután ragaszkodni egy tarthatatlan, valótlan helyzethez.)

A keresztet véleményem szerint Szilveszter téteti fel! Visszaadja a maygarokkak a koronájukat, de azt felszeretlteti az ő latin tipusu vallásáank jelképével, a kereszttel! Ezt István is jó szívvel veszi. Ő is az uj vallást akarja követni. (Politikai jóka van rá.)

 

6.)

A Dukaszkép biztosan későbbi.

ABizánci Udvar nem engedhette meg, hogy a szentséges császár feliratának egy betüjét megsértsék! A kép gyenge. A kar anatómiája gyalázatos (Háromszor megtörik, egyszerüen nyomorék!) a rua nem valós ruha, azt felvenni-levenni lehetetlen.

----

Egy elmélet: (beszéljük meg!)

Szulejmán magához ragadja a korazt ott hagyja, így adja vissza Szapolyainak.  Majd Izabella a "szentlélekmadarat" távolíttatja el és tartja meg magának.

Tehát Révay ezt látja! Uralkodókat és szüzanyát EGYÜTT!!

Később II.József --kedvezni akarv

án Nagy Katalinnak, kreál unokájának, Konstantin nagyhercegnek egy koronát, így fölteteti Dukasz M.-t. Ez látható aztán 1790 óta.

 

7.)

Itt egyetértek Pap G-ral. Lehetet, VOLT Szt. Istváné! (Sőt, avar őseié is!)

 

8.)

ez is rendben. A kakhuli képek (Mária is, Krisztus is) lehettek "előtanulmányok", vag meglévő minták, de a megrendelő igényesebb (drágább---volt rá módja!) kivitelezésű képeket kért.

 

9.)

Véleményem szerint is a 3 kép kivételével eredetiek a képek, s azok rendje is.

Bertalant ki akarták törni a helyéről. Csak sérült...csúnyán. Ám a feje melletti indák ---összhngban más apostolok képeinek szegélyével--ott ban!

Ő, és Tamás elrejtése, takarása hitetlenségük okán indokolt. (Feltevésük meg a név-naptári rend okán indokolt!)

 

10.)

A csodás hatások...kisugárzások...

Igen, akit ezzel koronáztak, azt óriási pszichés hatás érhetett/ért!

Ám egyéb, pl. elektromos ill. részecske-hatások???

A kor..vagy csodás energiahatás???...nem számolnak be ilyesmiről!