archivalo Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7154
Szia pancser olvtárs!

Pusztáén csak személyes értintettség miatt (egyébként off topic):
"...
Azt hinné az ember a hozzászólásaid alapján hogy nagyon vágod a témát!! Szomorúan tapasztalom hogy ez messze nem így van!! És ez is mutatja hogy a hozzászólások száma nem minden esetben van arányba a hozzászóló szakmai tudásával!! Tehát: A keserű viper dobja ACÉL.."

Hol írtam ennek ellentmondó dolgot, vagy hol vitattam?
Az RG 69 (nem 66!) kapcsán meg a "lényeges részei" szavak maradtak ki - de ettől még mindig a csúcsminőséget jelenti az RG69...
Egyébként meg valaki tényleg megmondhatná, hogy mitől jobb egy acél dob, mint egy spiáter. Gyakorlatilag a fegyver egyetlen szerkezeti eleme, ami megfelelő mértek esetén sohasem tud tönkremenni. Itt nem a dobforgató mechanizmus kopására, vagy egyebekre gonbdolok, hanem arra, hogy a dob "fenekének" fel kell vennie azt az erőt, amit a hüvely talpa gyakorol rá elütéskor, ileltve azt a nyomást, amit a réz hüvely átad neki elsüléskor. Gumizáskorr még pluszban azt az erőt, ami a kilövésből a dobra átadódik az elsütéskori nyomásból.

Figyelemebe véve, hogy a Keserű "új", eredetileg 10esre, majd 12esre felfúrt gumipisztolyánál a két dobfurat közötti húsvastagság alig több, mint másfél-két milliméter (nem mértem, csak ránézésre), a fentiek túl nagy terhelést nem jelenthetnek...
Persze, ha a pisztoly dobja kinyílik, mint a rózsa, akkor a Keserűék sem lesznek túlságosan édesek...

Ami pedig a hsz számot illeti (itt meg új vagy): az index az összes topicban tett hszeket számolja.
Előzmény: pancser01 (7122)