tere Creative Commons License 2009.02.24 0 0 7449
Jagger!
Társaimmal pont a közepén ülünk egy (technikai sport)egyesület alapításának (bár ügyvéd intézi), a bíró egyszerűen nem akarja bejegyezni. Igen, megvannak a törvényben írt feltételek, van székhely, minden megvan, de ilyen-olyan indokolással a bíró mindig visszadobálja. Erről hírhedt egyébként, de nem adjuk fel. Most gondolkodunk rajta, hogy megpróbáljuk Budapesten, vagy valamelyik másik megyében megejteni a dolgot, ahol kicsit nyitottabban állnak a dologhoz.
Igen, kell gazdálkodni, kell könyvelni, kell számla, de egyszerű, mert csak kassza (nem pénztárgép) kell a bankszámla mellé és kiadási, bevételi bizonylatok, a pénztárkönyvben nem vagyok biztos. Elméletben nem nagy durranás, igen. Ha galambász, vagy futóegyesületet akarsz. :) Viszont amint hadi akármi kerül szóba, azt alapból fenntartással kezelik! Egy "közalkalmazott" ismerősöm szerint az alapító beadványok másolata azonnal a hárombetűs államvédőnél köt ki, majd a háttérből vizsgálgatni kezdik az alapítótagokat is. Ez mondjuk engem nem hat meg, mert egyszer más okból már aláírtam, hogy hozzájárulok, stb. De előfordulhat, hogy van akit esetleg zavar, vagy bajba sodor ez a kéretlen eljárás. Most a legrosszabbal számoltam, úgyhogy nem kell véresen komolyan venni, de ez van és kész! Neki kell állni, aztán hajrá! Én is szívesen benne lennék!
Előzmény: jagger3 (7443)