Princ of Carpatia Creative Commons License 2009.01.02 0 0 38492

 

      ...Illetve: mi van a volt munkásőr PPS készletekkel???? Megvannak még, vagy ezek is mentek sunyiba valahová?
Vannak-e M1944 Mosz.-Nag. karabélyok még valahol lerakatban?...

 

Üdv!

 

Nos, az említett fegyvereket a munkásőrségtől a hetvenes évek elején leszedték. ( 1969-ben előképzős MÖR-ként még PPS-em volt, aztán pár év múlva lecserélték AK-ra. Meg egyébb más fegyvereket is, mint pölö a "dióverő"-t, a TT pisztolyt, és a már nem tudom milyen tipusú golyószórót, és a géppuskákat is.) Már a lecserélésenek időszakában tudtuk, hogy baráti segítségként az Etióp "barátaink" kapták meg, a MÖR pedig el lett látva a Kalas család tagjaival. Így pölö az AK-nak a műanyag tusás változatával.

Pisztoly gyanánt a PA-63-akat kaptuk.

(Nem "urban legend", de a PPS-eket a MN-nek az OLP alakulatai "hordták" ki. '68-ban leszerelésemig a MN 9127-nél Debrecenben, -ami az OLP kiképző ezrede volt- oljan PPS-em volt aminek tusaborító lemezének belsejébe egy cirilbetüs név, és az 1944-es évszám volt belevésve, még jól olvashatóan.)

Valószínű aztán hamar leszedhették ott is.

Szerintem ma már csak múzeumi példányok vannak az országban. (A Mosz.-Nag.-okból többet láttam később vadászfegyverként, bár azokat csak oljan vadászok favorizálták....)

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Zicherman Istvan (38454)