tomi52 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 11461
Azt hiszem, a fórumon már jópárszor lement a "milyen fal az igazi", miért nem jó ez, miért nem jó az. Kinek-kinek megvan a maga előítélete, amin vagy tud, vagy nem tud változtatni, én változtattam.
Én végül a habházra tettem a voksomat, pedig a 90-es években már végigcsináltam egy építkezést az akkori 38-as porothermből, és egy-két átalakításban is volt már részem. Senkit nem akatok meggyőzni, én csak egyet ajánlanék mindenkinek, aki még csak most kezd tanakodni a miből kérdésen: próbáljon meg egy-két hagyományosan, téglából épített házat megnézni, de még építés közben. Bevakolva, leszínezve már nem látszanak (egy ideig) azok a borzalmak, amit a jó magyar kőműves mesterek el tudnak követni. Félreértés ne essék, nem akarom azt állítani, hogy csak és kizárólag a habház a jó, csak annyit szeretnék mondani, sokkal kevesebb elcseszési lehetőséget ad a "mestereknek". Nem tudom, a világ más részein hogyan van, de kishazánkban ha valaki építkezni, építtetni akar, az nagyon ássa bele magát a témába. Vagy legalább legyen egy közeli hozzátartozója, vagy jó barátja, aki valamit konyít hozzá....