kkrisz12 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3578

Sziasztok!

 

A cirko temaba irtam, de lehet hogy ez (kemeny) kozelebb all, ugyhogy ide is beirtam, remelem valahol kapok kis segitseget.

 

Gazkonvektort szeretnenk cirkora cserelni. A lakasban gyujtokemeny van (regen cserepkalyhakhoz volt, azota senki nem hasznalja), egyedul ez johet szoba egestermek elvezetesre (a konvektor az erkelyre megy ki, a vizmelegito egy kisebb kemenybe, ami nem eleg a cirkonak).

A gazszerelo es a kemenysepro is azt mondta, ha a tobbi lakotol es a kozos kepviselotol lemondo nyilatkozatot szerzunk, amiben lemondanak a kemeny hasznalatarol a javunkra, akkor hasznalhatjuk a gyujtokemenyt a cirkohoz.

 

A lemondo nyilatkozatot minden lako alairta (nem gondoltam volna:), de a kozos kepviselo nem, mondvan neki valamilyen papir kell a kemenyseproktol, hogy mi szukseges ilyen esetben, mit kell csinalni a kemennyel. A kemenyseprok azt mondtak, ilyen papirjuk nincs, esetleg adnak egy negativ szakvelemenyt 11000 Ft-ert, hogy nem hasznalhato igy a kemeny, mert nincs belelve. A belelest nekunk kell fizetni, a lakasszovetkezet nem jarul hozza anyagilag. Jelenleg masfel hete nem tortent semmi, a kemenyseprok nem irtak meg semmilyen papirt, a kozos kepviselo meg addig nem hajlando alairni.

 

A gazszerelo azt mondta, nem kell belelni a kemenyt, mert a cirko zart egesteru, turbos, sajat egestermek-elvezeto koaxialis csovezessel, amit majd ok beszerelnek a kemenybe, a kemenyseprok meg majd utolag szakvelemenyezik. Csak a papir kell, es ok akkor megtervezik es beepitik, es intezik a kemenyseproket meg a MEOt a gazszereleshez.

 

Kerdeseim:

1. Megtagadhatja-e a kozos kepviselo, hogy nem irja ala a papirt, es igy nem tudjuk hasznalni a gyujtokemenyt?

2. Kell-e nekunk a kemenyseprokkel intezni valamit, megerositeni veluk hogy nem kell belelni a kemenyt, vagy bizhatunk mindent a gazosokra akik a cirkot beepitik?

 

Elore is koszonom

Krisz