hmli Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3577
Siokemeny: Sajnos már most sem teljesíti azt a kritériumot, hogy belül azonos szerkezetűnek kell lennie. Alul kimalterozott, a tetején eternit. Igaz, mindkettő kör keresztmetszetű, a gyakorlatban nem okoz problémát. Nem tudom, hogy máshol ez szokás-e, de nálunk a régi kémények nagy százalékát ilyen módon alkották meg. (Vagy utólag fejeltek rá, nem tudom).

A kéményseprő nálunk jellemzően nem felmászós, kapirgálós típus, így a szabványossági kérdést (remélem) félretehetjük.

SolnesM: azért írtam a szigetelést, mert szerintem jelenleg azért kátrányosodik, mert kihűl az amúgy sem túl meleg füstgáz. 8 kW-os vaskályhám van, elég lájtosan fűtök benne. (még így is 25 fok van a házban, ha kinn 0 körül jár a hőmérséklet)
Holnap estére visszakapom a multiméterem, mérek füstgázhőmérsékletet a felső tisztítóajtónál, ha ez informatív.

Szerintetek szigorúan gyakorlati oldalról megközelítve megfelelő lehet az, amit én, valamint SolnesM is írt? szigetelés + alu burkolat.
Számomra könnyebben kivitelezhető, valamint jobban tetszik az, hogy "önálló" a kémény. A tetőszerkezet simán mozoghat 1..2 centit, ha hozzákötöm a kéményt, még ez lesz a veszte.. :-)