gizuska71 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 230
Sziasztok :)

Először is szeretnék köszönetet mondani a fórum szerkesztőjének és a fórum tagjainak,mert ezeknek az írásoknak köszönhetem,hogy a megfelelő módot választottam a gyermekem körülmetélésére!
Kiskorában egyszer megszüntették a bőr letapadását,de 13 évesen sajnos baleset érte ,mindkét combja kötve volt,sajna a tisztálkodás nem igazán ment ama bizonyos testrészen és azóta nem igazán fordított erre kellő figyelmet és most 15 évesen szólt,hogy vmi nincs rendben a "műszerrel"
Először is elvittem egy kórház urológiájára ahol kérdezték mennyire tudja hátrahúzni a bőrt,közölték,hogy ne aggódjon anyuka,elaltatjuk,lekapjuk a kupakot azt jól van..Semmi magyarázás,semmi tájékoztatás,kiírták műtétre.Mint legtöbb anya én is a pánikolós fajtához tartozom és a megnyugtatásomhoz ez nem volt kielégítő tájékoztatás.Kutatni kezdtem a neten ,mindent tudni akartam a
körülmetélésről.Féltem ,nem igazán lettem okosabb,de nem törődtem bele az altatásos kupaklekapós műtétbe,és le is mondtam .Ekkor találtam erre a Fórumra.Egy érdekes történetet olvatam amit J.Sorel írt.Mindent részletesen leírt és említette Dr Fekete Ferenc nevét.Utána néztem a neten,megtaláltam a hon-
lapját és felhívtam a rendelőt.Ott meglepődtem az asszistens hölgy kedvességén és segítőkészségén,szal az első benyomás kedvező volt.Majd elvittük a Gyerkőcöt a vizsgálatra,ahol a nagyon szimpatikus és vicces Fekete Doktor úr megvizsgálta körültekintően ,majd mondta,hogy sajna fitymaszükület van,műteni
kell.Elmondta kb 20-25 perces a műtét,helyi érzéstelenítéssel csinálja ,mindent töviről-hegyire elmagyarázott.Felvilágosított arról,hogy lézerrel végzi a műtétet és ,hogy csak az injekció kellemetlen,utána nem érez fájdalmat.Azt mondta egy fogászati beavatkozásnál egy csöppet sem kellemetlenebb.Megmondta a műtét árát ,ami szinte ugyanannyi volt,mint amennyit a kórházban az orvosnak,az altató-
orvosnak a műtősnek és a nővéreknek adtam volna hálapénzként,tehát nem is tartottam soknak a modern műszerekkel végzett műtétet .Aztán jött kb 3 hétre rá a műtét napja.Izgultunk nagyon,a gyerek eléggé felkészűlt lelkileg.Én sokkal jobban pánikoltam.Elmondása szerint tényleg az injekció volt kellemetlen és a varrást érezte picit de tűrhető volt a fájdalom.Csak az orvos volt bent,szóval diszkréten zajlott és kb 25 percig tartott.Aztán a szép előtérben kiült a bőrgarnitúrára és kb 1/2 órás megfigyelés után teljesen felkészítve, írásos segédlettel kötszerekkel, jótanácsokkal ellátva hazaengedte.Elmondta a fiam,hogy a doktorúr nagyon kedves és humoros,bátorító,erőt adó jellem,aki elterelte a figyelmét a műtétről.Bevallom adtam neki itthon gyorsan egy advilt,mert féltem ha elmúlik az érzéstelenítő hatása fájni fog neki,de felesleges volt,ez az egy szem gyógyszer volt,amit kapott.Éjszaka a merevedésére felkelt szegény az kicsit fájt,de nem igényelt gyógyszert akkor sem,sajna a merevedést minden hajnalban megérezte kb3-4 napig .Az első pisilés is csak furcsa volt neki,pici fájdalommal ,a második már rendben zajlott.Aztán két nap múlva levettük a kötést,meglepődtem mennyire
szép, és szinte csak egy icipicit volt csak véres a kötés.A "műszer" nem volt vészesnagyon szépen körbeöltve,picit duzzadt volt de látszott rajta a gondos
munka,mert nem volt sem kék-zöld,meg véres sem.Utána mindennap kötöztük,
a hatodik napon ellenőrzésen voltunk ahol a doktor úr mondta,nagyon jó lett.Azért írtam ennyire részletesen,mert sok fiús anyuka biztos lesz ilyen helyzetben ,mint én voltam,és azt szeretném tanácsolni nekik,hogy ha megtehetik és ilyesmi problémával küszködnek ,keressék fel Dr Fekete Ferencet és vele műtessék meg gyermeküket.Egy csomó problémától és mellekhatástól megkímélik így magukat a szülő és a gyermek is . Márcsak egy dolog maradt hátra :
Köszönöm szépen Doktor Úr!
sziasztok :)