joci1973 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 127

Sziasztok !

 

Szeretném megkérdezni Tőletek, hogy az alábbi problémám megoldására mit tudnátok javasolni :

 

Szeretnék egy olyan eszközt vásárolni (diktafonra gondolok első körben) , amivel megvalósítható lenne a következő feladvány:

 

Egy sporteseményt kell végigfotóznom, majd az elkészített képek fájl nevét át kell neveznem a versenyző nevére. Annyi segítségem van, hogy a sportesemény alatt a műsorközlő folyamatosan beszél, és a versenyző nevét bemondja amikor kezdi a versenyszámát. Egyszerre csak egy versenyző van a színen.

 

Arra gondoltam, hogy ezt úgy oldanám meg, hogy beállítom a fényképezőgép óráját és egy diktafon óráját a pontos időre, majd elindítom a diktafont hogy folyamatosan vegyen, közben pedig fotózok. Majd az esemény végén kikapcsolom a diktafont.

 

Majd otthon az időpontok alapján elvégzem az átnevezést.

 

Csak azt nem tudom, hogy létezik-e olyan diktafon, amelynél a visszajátszáskor az adott pillanatnál megtekinthető-e a felvételkészítéskori pontos idő.

Továbbá hogy milyen hosszú felvétel megengedett egyben , nehogy nekem leálljon menet közben.

 

Gondolom egy diktafon is egy fájlt hoz létre a tárolóján, érdekelne hogy a fájl keletkezési időponthoz mit ír ki, a rögzítés indítási vagy leállítási időpontját?

 

Bocsi a bugyuta kérdésekért, de sosem volt még diktafonom:(

 

Segítségeteket, tanácsaitokat előre is köszönve, üdvözlettel:

Joci