Rana75 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 83224

Szia Baba!

Hát sajnos (vagy szerencsére?) egy hónappal ezelőtt még én sem tudtam, mi az a Leiden. :(  Voltam egy csomó kivizsgáláson, tudod, írtam, és az egyik során derült ki, hogy a véralvadásom nem megfelelő (APC rezisztens vagyok), trombózisra van hajlamom (vagyis leegyszerűsítve picit jobban alvad a vérem, mint kellene), és ez trombózishoz, vetéléshez és meddőséghez is vezethet. (Nem jut elég vér a méhbe vagy a méhlepénybe) Ezt vizsgálták tovább, mert több véralvadási faktor is van, és nekem az 5. faktorral van a gond, egy génhiba miatt, amit örököltem. Ezt hívják Leiden mutációnak. Mondjuk jobb trombofíliásnak (hajlam a trombózisra) lenni, mint mondjuk hemofíliásnak (vérzékenynek), ha már választani lehet. :) De a terhesség szempontjából persze nem a legszerencsésebb ez sem, a következő lombik alatt vérhígítót (is) kell majd szúrnom. Vannak, akik Leidenesek, és több gyereket szülnek probléma nélkül (mint pl. anyukám), de van, akinél a fentebb említett gondokat okozhatja. De ha te voltál már vizsgálatokon, akkor ezt is biztosan nézték (APC rezisztencia), és ha gond lett volna, akkor szólnak. Egyébként viszonylag ritka ez a "betegség" (nem is betegség, inkább csak hajlam), úgyhogy ne ijedj(etek) meg. De azért minden meddőséggel küszködő nőnél nézni kellene, illetve tinédzser lányoknál fogamzásgátló tabletta felírása előtt, mert az sajnos ronthat a helyzeten. Ilyen helyzetekben én ezt kötelezővé tenném, mert nem tréfadolog sajnos! :(

Előzmény: baba37 (83223)