Liza123 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 4043

A lisszaboni közbiztonsághoz hozzászólva megosztom veletek egy élményemet, ami nyilván nem egyedi és itthon is ugyanúgy előfordul, mégis leírom, hátha valaki éppen ezért fog jobban odafigyelni (én tanultam belőle). Utolsó esténken beültünk egy helyre vacsorázni, illetve kiültünk, mert úgy döntöttünk, hogy mivel kellemes idő van, egy kinti asztalt választunk (ez egy sétálóutcán volt). Miután fizettünk, elindultunk a buszhoz és két utcát jöttünk, amikor a barátom arra lett figyelmes, hogy mögöttem jön egy férfi térképpel, amit elég furán tart. Erre félrehúzott, éppen jókor, mert a hátizsákomnak már ki volt húzva a cippzárja és kb. egy fél másodperc kellett volna még ahhoz, hogy a pénztárcámat is kivegye. Nem meglepő módon éppen jó helyen kereste, hiszen valószínűleg már az étteremben kifigyelték, hogy hová tesszük el a pénzt a fizetés után (tehát kiülős helyeken fokozottan figyeljetek!). Mondjuk, velem még ilyen sehol máshol nem fordult elő, de így utólag: minden a szokásos módon történt: hárman voltak, két férfi és egy nő. Az egyik férfi túristának álcázta magát térképpel a kezében, az alól nyúlkált, a másik kettő pedig takart oldalról és hátulról. Egyébként az utcán sokan voltak még, de nem volt tömeg és sötét sem volt. Nagy hiba volt, hogy nem vettem előre a hátizsákomat, azt javaslom nektek is, hogy hátizsák és táska mindig elől! Még akkor is, amikor úgy gondolod, hogy hát, itt úgysem...mert én is így voltam vele. Másnap reggel indult a gépünk visszafelé és belegondolni is szörnyű, hogy mi lett volna, ha ellopják a pénztárcámat, hiszem benne volt a személyi igazolványom is. Mondjuk, az is sokatmondó, hogy a metróban is bemondták angolul, hogy mindenki vigyázzon az értékeire, valamint a tömegközlekedési eszközökön is ki van írva. Mondhatom, hogy két hétig, amíg Portugáliában voltunk, nekem végig elől volt a hátizsák, ez az egy alkalom volt, hogy nem vettem előre...és majdnem pórul jártam.

Amúgy Portugália szerintem gyönyőrű hely és hihetetlen mennyire nyugisak, jóindulatúak az emberek. Szerencsére ez az élmény nem színezi át az országról és az ottélőkről kialakult pozitív képemet, mert ilyen nyúznivalók mindenhol vannak.