vlak Creative Commons License 2008.08.21 0 0 308

Lássuk a Sziget mérlegét, most már kipihentük az utolsó napot is, szóval:

 

1. Zenék.. Megint bejött az, hogy amit agyondícsért a média ("túlhájpol" - ahogy mostanság magyarítják a "hype" kifejezésből), arra a koncert erősen rácáfol - de akkor már megvetted a jegyet. Blogokat kellett volna inkább böngészgetnem....

Szeretek új zenékkel ismerkedni, és nem hiszem el, hogy ezekél jobbakat nem tudtak keriteni (az elmúlt 12 évben rengeteg jó csapatot ismertem meg itt: New Model Army, Electric EEl Shock, Gods Tower, ....).

 

 

Anti-flag: greendayesített zene az üzleti érdeknek megfelelően - felejtős.I Am an Anti-Anti-Flag

The Cribs..:  enervált, nudli gitárzaj, egyhangú ének, ennél még a 30y is jobb, ami azért durva.

MGMT: itt is a fazon adja el a cuccot...Igényes kezdés után az egész átment primitiv, ugrálós popzenébe. A srácok fazonja biztos bejön a tinilányoknak, de nekem sajn' zene kell.

Avantasia: régen sok metalt hallgattam, de erre nem voltam ráhangolódva..

Volbeat: Elvis keverve a Rammsteinnel. Pont olyan rossz is volt.

Ideas: Köszönöm a remek koncertet, bár a szövegviláguk és az operás ének távol áll tőlem, Nightwish-szerű zenéjük és lelkesedésük mégis elragadott.

Flogging Molly: Ir-rock,pörgős-bulis, amúgy Skyclad-módra. Tetszett, bár nem volt épp eredeti. (De fogadjunk, a Skyclad-ot benyomták volna a Hammer-szinpadra).

Serj Tankian : lehet, hogy nagyszerű ember, de a koncertjén majd' elaludtunk. A rengeteg üresjárat alatt szépen vonult el a nép (pedig a SOAD-dal ). Fehér cilinder helyett inkább jó számok kellenének..

REM: hozták a formát, remek hangzás és látvány, mögöttem brit tinik sikongattak végig, mint anno a Beatles koncerteken.

Leningrad: orosz ummca-ummca, reszelős énekkel - viszont az oroszok akkorát buliztak rá, hogy csak lestem!

Presidents O.T. USA: semmi extra, aranyosak voltak, szórakoztató.

URH: sajnos csalódás...túl sok év telt el.. kis klubban jobban működött volna.

Sex Pistols: Rotten a régi, a többiek viszont... Steve Jones elfelejtett gitározni, szinte az összes szóló kimaradt, ami meg nem (God Save The Queen), az bárcsak inkább.. A hangzás is  - ott ahol álltam, oldalt - elég pocsék volt.

Mademoiselle K - akartunk menni, de aztán szembetalálkoztunk a "menekültekkel"

Babyshambles - nincs rá szó, ez a legalja. A Gróf Balázs majd rajzolhat róluk is vicceset, mint a H-Blocxx-ról.

Iced Earth - unalmas volt, pedig régen szerettem. Itt bennem volt a hiba, jól szólt, haveroknak tetszett.

Punish Yourself: megint egy olyan katyvasz, ami nem egy etvasz.. büntesse magát az, aki akarja..

Meshuggah - sajnos a REM-mel egy időben volt, igy lemaradtam.

3 Inch Of Blood - kenterbe verte a Hammerfall-t, kár, hogy délután 5-kor kevesen látták. Ha metal, legyen metal, mint ők, és ne haldokló Elvis elekro-püttyögéssel!

Carcass - remek hangzás, preciz, ütős játék - le a kalappal, a sziget legjobb koncertje!

 

A hangzás a legtöbb helyen rossz volt, túltengtek a mélyek és a kása. Pedig - és ezt többen irtátok - nem a cuccal lehetett a baj, hiszen olykor meglepően jól szólt...