Biga Cubensis Creative Commons License 2008.08.17 0 0 32308

Voltam Kecskeméten, nagyon jó volt. A Grippenek igazán ügyes gépek, persze a sztár még mindig a Mig-29, de a tapsból lehetett látni, hogy a Grippen is házikedvenc lesz. Az Eurofighter is bemutatkozott, hát nem lett volna rossz ebből is pár darab. A Harrier is király volt, mindig rájátszanak persze azokra, akik nem ismerik ezt a gépet. A formációkért annyira nem vagyok oda, de a Török csillagok és az olaszok 10 gépes alakzata nagyszerű volt, a török és az olasz csávó is magyarul nyomta a dolgokat, nagyon vicces volt. A Lancer is megjelent, de így kívülről persze nem sok mindent lehetett látni, mitől is Lancer.

 

De ami a legmegdöbbentőbb volt, az a C17-es. Vadászoka megszégyenítően szállt fel és le, olyan szűk fordulókat csinált, hogy csak néztem. Letette a gépet a pilóta, de még a levegőben bekapcsolta a sugárféket és pár másodperc alatt megállt! Hihetetlen volt. Újabb pár másodperc múltán a hajtóművek már hátrafele tolták a gépet. Akkor megint ráküldte és - nem tudom hány méter volt - de iszonyat rövid távon felszállt és majd olyan szögben úgy húzta fel, mint egy vadászt. Mindenki csak nézett... Szóval nem rossz, hogy lesz egy pár ilyen Pápán, sokat ér ez a gép.

 

Ha valakit érdekel még, teszek fel képet, nem csak vadászok voltak, hanem BTR-től Rábán át a Kub-ig mindenféle.