Python24 Creative Commons License 2008.08.16 0 0 32241
Szia!!

"Én nem vagyok híve a sorozásnak (amely államnak kényszerítenie kell polgárait megvédésére, azt az államot nem érdemes megvédeni (c) jackgibson), de Svájcban a közelmúltban kétszer is ('89, '99) népszavazáson utasították el hatalmas többséggel a sereg radikális karcsúsítását, tehát ott a sorozás tekinthető kényszermentesnek. Magyarországon ennek nincs meg a hagyománya."

Sajnosaz elmúlt pár évtized miatt nincs hagyománya,és becsülete a sorkatonai szolgálatnak.Régebben lenézték,aki nem volt katona!!

Én is pártolom a sorkatonai szolgálatot,mégpedig azért,mert:
-minden fiatal kapna egy alapkiképzést,ami általános mozgósítás esetén nem hátrány
-a leendő szerződéses katonák bázisa lehetne,mivel ki lehet szűrni,ki az alkalmas,és ki nem a szerződéses szolgálatra(régebben így csináltuk)
-pedadógiai pozitívuma is lehetne,csak nézz ra a mai fiatalokra,tisztelet a kivételnek

Szerintem kellene 3 hónap kemény,alapos sorkatonai szolgálat,vasfegyelemmel,és kötelességekkel,minimális jogokkal,normális felszereléssel,kiképzéssel,és illetménnyel!!

Sajnos,ami a legutolsó időkben sorkatonai szolgálat címén ment,az viccnek is rossz volt!!
Előzmény: internal server terror (32210)