sofia2008 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 88
Groupama Biztosító:


2006 óta fizetem a cascot, havonta számláról leszedi.

2007 -ben a kötelezőt is ide kötöttem, ez csekkes befizetésre ment(szerződésben is meg volt jelölve), annyi változással, hogy ez üzembentartó nevére lett megkötve. Persze az én autómra.

Az első két negyed év be lett fizetve a biztosító által küldött csekken.

A biztosító kitalálta, hogy a 2007.áprilisi cascot átrakja, mint kötelező biztosítás, ami üzembentartóira volt megkötve más néven, persze mivel én befizettem csekken, ezért többlet lett rajta,amit átrakott a 3. negyedévnek. Ezt persze nem jelezték nekem.

Én mivel nem jött csekk a biztosítótol, átutaltattam a 3. negyedévnyi kötelezőt! Nekik ez sem volt elég, mert a novemberi cascomat szintén átrakták kötelezőre(ami ugye üzembentartóira lett megkötve más néven és csekkes befizzel!) Ekkor persze minek értesítsenek, szerintük ez felesleges, viszon így jogilag már is kibújtak a casco által fedezhető az esetleges kár alól, mivel 2hónap befizetés hiányzott! A második pénzmozgatásról is elfelejtettek szólni!

2008 jan kaptam egy visszautalt havi összeget Groupamától, ami az időközben felszaporodott pénzből lett a kötelezőmön.
Nem írtak hozzá semmit ,közben meg kiküldték, hogy lógok a casco-val. Itt csak egyhavi hiányt említve. Indok itt sincs és nem tudtam velük dülőre jutni. Hiába a havi incasszós utalás (amibe név, rendszám és casco szerepel) szerintük nincs rendezve és
nem tudják mire utaltam a pénz, mert ez nem látszik az utalásból.

Kérdezem én joga van a biztosítónak, önkényesen pénzt mozgatni, jelen esetben?
A kötelező üzembetartó nevére lett kötve, én tulajdonos a cascot fizetem, ezek meg összemazsolázták a kettőt! :))))

Továbbá felmerül a kérdés, ha nagyobb balesete van az embernek, mit mondanak:
már két hónapja nem fizetek casco -t ezáltal nem fizetnek miközben havonta rendesen fizeti az ember.

Akkor most hogy van ez?