Éhesló Creative Commons License 2008.08.10 0 0 31918
Hali!

A félelem az emberektől és a fegyverektől miért van bennetek?
Nem azoktól kellene félni, akik betörnek a házainkba, ellopják a javainkat, fenyegetnek az utcákon, kertekben, akik tojnak a törvényekre mert felette állónak képzelik magukat, ellopják az országot, eladósítják dédunokáinkat is? Azoktól akik egyenruhában fegyverrel támadnak polgárokra és nyilvánvaló törvénysértéseket elkövető társaikat, parancsnokaikat még évek múltával is omertával védik?
Nekik vannak fegyvereik, pénzük, elvetemültségük és támogatóik!
Én tőlük félek, nem becsületes emberek önszerveződésétől és a fegyverviselés és önvédelem jogának elismerésétől.
A demokrácia nem csak a 4 évenkénti választás jogát jelenti, hanem az elszámoltathatóságot, a felelősséget és a döntéseknek(forrásoknak) olyan szintre való delegálását is, ahol a döntésekhez minimálisan szükséges info és demokratikus szint megvan. A központi hatalom jó és hatékony eszköz akár gonosz, akár jó dolgokra használják, de pont a központi hatalom az amely ma megfosztja eszközeitől a demokrácia alsóbb szintjeit és a politikailag nem hasonuló és parírozó civil szerveződéseket, demokratikus szerveződéseket, legyen szó akár kutatóintézetről, múzeumról, akár egyszerű kis vidéki önkormányzatról.
Ebben a helyzetben a félelem forrása nem a polgári önszerveződés kellene legyen, hanem ennek hiánya. Szerintem.

Nem írtam, hogy a rossz törvényeket nem kellene betartani, csak azt, hogy meg kell változtatni.

Üdv, Éhesló
Előzmény: M.I. (31827)