odourizing Creative Commons License 2008.08.06 0 0 3584
Nem azt írtam, hogy akkor melegítettem, amikor már benne volt az E85, hanem azt, hogy a szűrt, denszesszel zsírtalanított olajat melegítettem fel és utána öntöttem bele az alkoholátot (E85+NaOH). Utána ráztam egy darabig, de semmi érdemleges nem történik. Két különbőző módon is kipróbáltam, az egyik flaskába csak olaj+(E85+NaOH) ment, -na ez csak egyszerűen zavaros lett és semmi sem ülepszik-, a másikba olaj+ (E85+NaOH+ egy pici denszesz) ment, na ez nem lett zavaros, viszont ma megjelent benne valami cyrrus felfőre hasonlító dolog, de lehet, hogy az sem glicerin, mert nem barna, hanem fehér és nem ülepszik igazán. De akkor mi az? Ha szűretlen, zsíros olajjal csinálnám meg ugyanezt, biztosan lenne üldék szmötyi, mert régen legalábbis így történt, akkor volt barna szmötyi az alján és habos barna szmötyi a tetején, a 2 közt pedig szép,sárga, híg olaj, de nem tudom, hogy mennyire volt az BD. Szerintem csak 1 letisztult olaj keletkezett. Nem lehet, hogy nálad is ez volt a helyzet. Próbáld ki úgy,hogy ülepíted az olajat 1 hétig, aztán lefejted, szűröd kávéfilterrel+2 db konyhai törlőkendővel (ez felszívja a zsír nagy részét) és minden apró kis darabot kiszűr. Aztán rázd össze 5%-nyi denszesszel és fejtsd le a tetejéről a zsírt. Aztán szűrd mégegyszer tölőkendővel, hogy a maradék zsír se legyen benne. Aztán forrald fel, hogy a víz és a denszesz eltávozzon teljesen. Ha ezután megküldöd az E85+NaOH koktéllal és lesz üledék, akkor biztosan biodízelt csináltál, de addig nem biztos szerintem. De az csak egy javaslat, kívácsi vagyok, hogy így is sikerül-e, mert nekem nem igazán.
Üdv!
Előzmény: .psp (3583)