gabicza Creative Commons License 2008.07.31 0 0 104

Lányok! A KÖTÉS-FOLT... topicról ruccantam át. Amennyiben nem bánjátok, ide is felteszem az infót a Veritas varrógéppel kapcsolatban.

 

A gép talpszélességének 15 állása van. Ez az a gomb, ahol a cikk-cakk szélességet is állítani lehet. Nem minden gépen egyforma az alaptalpszélesség (talpfüggő). Általában 6-7,5 között mozog. Ezen a gépen az általános talppal varrt talpszélesség 0,85 cm. Ezt vegyétek figyelembe, amikor blokkot terveztek! Én csináltam egy próbavarratot minden állással. Vigyázat! Ha egy blokk varrásánál úgy tervezitek, hogy nem az alapállásban felkínált talpszélességgel varrtok, hanem egy másik kiválasztottal, akkor nagyon kell figyelni a következőre. Mondjuk késő este van vagy a család éhes és abba kell hagyni a varrást, kikapcsolod a gépet. DE. A következő bekapcsolásnál már megint az alapállásban lesz a géped, tehát újra át kell állítani a már korábban beállított talpszélességet, amivel már varrtál. Jegyezd fel magadnak az állást, mert elfelejted. Én már beleestem ebbe a hibába és nem értettem, miért nem stimmel a blokkom.

 

Talpszélesség (a leggyakrabban használt általános talppal)

Az első oszlop a gomb benyomása után mutatott szám, a második oszlop a cm (ezt a gép nem jelzi ki, én mértem le minden varrás után). A gép bekapcsolása után a 3,5 értéket mutatja, ami 0,85 cm. Ettől jobbra és balra lehet az értékeket átállítani. Javasolom, ez a táblázat legyen mindig kéznél.

 

0       1,2

0,5    1,15

1       1,1

1,5    1,5

2       1,00

2,5    0,95

3       0,9

3,5    0,85 (a gép által felkínált alapállás)

4       0,8

4,5    0,75

5       0,7  

5,5    0,65

6       0,6

6,5    0,55

7       0,5

 

Bocsi, ha nagyon szájbarágós voltam, de talán hasznos lehet.