Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.07.14 0 0 30952

Üdv!

 

Hát mit ne monnyak! Ez a válasz, ha riporter lennék nem állna meg nálam. Honnan tudja az a kütyü, hogy ha elszámol (ketyeg) pölö huszonnyolcig, addigra odaér a hatósugarába a magyar tűzszerész, és robbanhat. Azt el tudom képzelni viszont, hogy a zavarás előidézte a pittyegést, és egy kapacitív érzékelő amikor elhangolódott a tűzszerész testtömegétől már a pittyegéssel összekombinálva működésbe hozta az indító szerkezetet, ill. beindította a robbantást. Szvsz, ha a robotot kűldik oda, nem történt volna semmi mivel az fémből van. (Arra viszont az induktív érzékelő reagál, mint mondottam.)

Nem értem: Miért nem lövik szét a megtalált kütyüket, miért akarják hatástalanítani?

Láttam egyik Veterán Katonánk fényképeit, amikor is aknamezőket jelölgettek be, hogy hol vannak a robbanó eszközök, meg lőszerek, és azokat ráadásul bé is gyűjtögették. Én azt hittem balga civil, hogy ilyen feladatok okán vannak kint a tűzszerészeink! Nemám IED hatástalanításra!  Van egy jó pár módszere a fellelt eszközök felrobbantására, a tűzszerész életének kockáztatása nélkűl is!

 

Öreg Csóka

 

Előzmény: stalker2 (30950)