the rainbow Creative Commons License 2008.07.10 0 0 1670
Folyamatok indultak útjukra ebben a rántott hús alakú országban , aggasztóak .

Nem melegekről és leszbikusokról szól ez számomra , jó ideje.

Tán már nem is ez az első momentum ebben a történetben.

Toleranciáról szól ez, pontosabban annak a hiányáról, arról hogy az emberek elfogadják a másikat , még ha az helyenként kitüremkedik is az általánosnak elfogadott sémák alól.

Parázslik a gyűlölet, ami már sokszor pusztított futótűzként, és félek most is pusztít majd ,ha nem álljuk útját.

A szerelemben és a szexben mindent szabad,  bármit amiben mindkét fél vágyai kiteljesedhetnek.

A két ember közt kialakult vonzalom képes minden társadalmi , fizikai, és földrajzi korlát leküzdésére , csak, hogy beteljesüljön. A szereplők neme és száma szabadon választott.

Részben pont itt az indexen tanultam erről.

Hallgatok és csak pislogok:

Azt mondják ez nem rasszizmus. Bocs, de nem vagyok strucc, hogy ezt elhiggyem…

Azt mondták , azért zavaró egy ilyen felvonulás, mert mit mondunk a gyerekeknek??

Én , egy a világot épp feltérképezni készülő kislány édesanyjaként nem értek egyet ezzel. Mindig is úgy tanítottam őt, hogy az életkorának megfelelő mértékben megmutattam neki mindent ami a világot színesebbé teszi, értse és tisztelje a másikban az embert ,  fogadjon el bármit ami a szokványostól eltér, ha ezzel nem árt a többieknek. ..

Nem hiszem , hogy egy „ burában „ tartott gyereknek sok esélye van az életben maradásra , ha mikor eljött az ideje és leveszzük róla…

Ronggyá ég a napon és megfagy a szélben , mert nem is tudta , hogy van ilyen , pláne ,hogy mit kezdjen vele…..

Azt mondják, miért pont ott vonultak?

A kifogások, önmagunknak gyártott hazugságok.

Nem emlékszem ,hogy ekkora balhé lett volna mikor a bringások, görkorisok, zöldek, vagy a selyemfarkú pézsmapocok tenyésztők vonultak ugyanott…

Először a melegek és leszbikusok

majd a romák , zsidók, aztán a más nemzetiségűek, a pszichés betegségekben szenvedők, vagy  akik mernek gondolkodni,

végül az élénk zöldszemű loknis, hosszú hajú nők ……………

és a félelem begyűrűzik sokunk otthonába.

Ezért szépen kérek mindenkit, nyissa ki a szemét!!