madarbarat Creative Commons License 2008.07.09 0 0 1312

 

Eamilban érkezett a következő levél.

Nagyon érkedes, és őszintén szólva azt gondolom, ha együtt próbálunk meg segíteni a levélírónak.

Íme a levél:

 

Van egy kis madaram, nem tudom, milyen fajta, kb három hete találtam a kipufogómba, megfogtam, mert ki kellett operálnom valahogy, és rögtön letettem a fűbe, viszont az anyja már nem-fogadta be.
Tudnod kell hogy, voltak fekete rigóim, őket felneveltem el is engedtem, ez a kicsi sokkal ragaszkodóbb, mint a rigók. A rigókat otthon hagytam pár napig, és elidegenedtek tőlem ez normális szerintem. Őt minél többször Egyedül hagyom, annál ragaszkodóbb, csak úgy tud elaludni, ha este lefekvés előtt elaltatom a kezemben, és úgy rakom be a helyére. Amúgy, ha nem csinálom, egész éjjel vergődik.
Enni: csirke húst eszik, gilisztát, salátát, viszont a húst zabálja, és habzsolja,szerintem el is hízott tőle.
Többször elrepült de ha éhes, vissza jön a lakásba. Több helyen elpróbáltam engedni, de megtalál, ha nem engem, akkor számára idegen emberek fejére száll.
Ha ki van engedve mindenhová utánam jön.
Elég kicsi neki a kalicka, mert két rekeszből raktam össze hirtelenjében.
Ha itthon is hagytam ablak nyitva volt, ha volt itthon valaki és nem ment el.
Egész napra nem zárom be a kis helyre.
Ugrál,énekelni nagyon halkan De csak, ha jól lakott. Nagyon okos, mert cumisüvegből ivott és többször úgy jelezte, ha szomjas volt, hogy rászált a cumisüveg  tetejére, és csipkedte.
Cuppog, mint amikor nagy cuppanós puszit küldesz valakinek, mí,mí,mí ezt is csinálja.
Küldök pár képet róla, esetleg tudnál-e tanáccsal látni vele kapcsolatban, vagy egyáltalán mi a véleményed, mit csináltam rosszúl, vagy mit csináljak vele.
Szeretnék elmenni Balatonra, de még se vihetem magammal.

Várom válaszod. Üdv Ancsa