totya4 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 795
Ismét itt. Próbálgattam a festést a próbapadomon, meg egy lecen ahogy ajánlva volt.
Rettentő sűrű volt az alapozó, akadt rendesen. Elkezdtem higítani 25ml-enként, és 100ml-nél mondtam azt hogy már alakul, bár hogy jobban terüljön lehet kellett volna még hozzáadni. Tudom látatlanban nem tudjátok megmondani elég-e. Azt viszont mondták nekem ha túl sokat adok hozzá akkor a festék használhatatlan lesz.

Tehát a képen jobbról balra haladva ujjnyi függőleges szakaszokba látszik az egyre hígabb festékkel való festés. A legutolsónál már szinte nem akadt az ecset. Nem valami jók a képek, mert nem új a kamera és fény se volt. A valóságban nem ilyen szép ez :)

01
02
03

Érdekes hogy a higító mintha enné a műanyagot, legalábbis a mérőpoharam fehéredett tőle.

Az ecsetet kimostam, de a maradék festékes higító az istennek sem akart elpárologni, úgyhogy visszatöltöttem egy üvegbe. Kár, pedig arra számítottam hogy párolgás útján megszabadulok tőle.

Ezután finom csiszolás, portalanítás, 2. réteg alapozó. Majd finom csiszolás, portalanítás, és a zománc. Kíváncsi vagyok a zománc után hogy néz majd ki, mert ha azt túl hígra keverem, akkor nem fog takarni egy réteg.

Kösz az eddigi segítséget mindenkinek!