Éhesló Creative Commons License 2008.06.22 0 0 30017
Ambasa, bekezdésenként próbálok végigmenni: Az "elmúlt" (hadi)ipart a jelenlegivel hasonlítottam össze, nem a korabeli-jelenlegi legfejlettebbekkel. Nem követeltem meg semmit sem, legfeljebb megfontolásra és tiszteletre méltónak tartottam a 20-as évek (ipar)politikusainak és a hazai tőkés-mérnök-munkás társadalomnak a tudatosságát és erőfeszítéseit az újjáépítés és a (hadi)ipari beruházások területén. A korabeli hadiipar olyan helyzetben született, amikor az országot ellenséges utódállamok gyűrűje vette körbe és az ország nem fogadta el végleges és örökre lezárt tényként az országcsonkítást. OFF Szerintem a külső helyzet ma sem változott, legfeljebb a nemzetközi környezet kevésbé alkalmas a nyilt agresszióra, ezért annak sunyibb és pusztítóbb formáit gyakorolják. Természetesen az ország megcsonkítása nem gond a hazai politikai "elitnek" és a revízió nincs napirenden, helyette egy új honfoglalás előkésztése folyik /copyright by Simon Perez/....ON Sehol és soha nem állítottam, hogy a korabeli hadiipar mindennel ellátta a Honvédséget. Leírtam mikre gondoltam, mit gyártottak a háború előtt (és alatt) itthon. Ez jelentősen több (és abban a korban) korszerűbb volt, mint amit akár 20 éve, akár ma gyártanak itthon (kevés kivételtől eltekinteve..) A statisztikák szerint a csehek, tótok, szerbek, lengyelek hadiipara túl és meg él. Ebben érdemes a hadiipari exportőrök rangsorában rájuk keresni és velünk összehasonlítani őket (Némedi Laci talán kisegít...) Nem igen ismerek olyan tényezőt a szemérmetlen rabláson, a nemlétező (hadi)iparpolitika és az MH önpusztító beszerzési stratégiáján kívül, ami a hazai gyártókapacitások felszámolása okaként számba vehető lenne. Településmagként nem csak hadi ipari üzemekről szóltam, hanem általában a hazai iparról. Ebben pedig azt említettem meg, eladtuk lebontottuk, amit eleink építettek- nem hogy építettünk volna hozzá. Az örökségünk oda van. OFF Munkahelyek százezrei tűntek el, teljes ipari kultúrákkal és helyettük bankok, plázák épülnek, épültek. A semmi termeléséből csak a semmi lesz....ON A követendő iparpolitikára nincs nálam a bölcsek köve. De önálló (legalább a honvédelemhez feltétlenül szükséges) gyártókapacitások fenntartása szerintem létkérdés, mert ellenkező esetben nincs esélyünk az önvédelemre (lásd Horvátország honvédő és felszabadító harcai). Ezek gazdaságos működtetésének alapjait pedig egy hazai ipart támogató kiszámítható MH beszerzési politika teremtheti meg. A magyar társadalom azt támogatja, amire a jelenelegi nyilvánosságot birtokló manipulátorok rábírják. Időnként még azt sem. Ezért nyilvánvaló, hogy a honvédelem megteremtését a hazafias iskolai neveléssel, a közép és felső oktatással, honvédelmi neveléssel, sorozással, értelmes és intenzív sorkatonai szolgálattal, a sereg rendbetételével kell elkezdeni. Az alapoktól, mind emberiloeg, mind technikailag. Ezekben kellene egyetértésre jutni a többségnek. Üdv, Éhesló
Előzmény: ambasa (29921)