Mancstulaj Creative Commons License 2008.06.19 0 0 178

Sziasztok!

 

Végigolvastam a fórumotokat, persze, örülök, ha a felét megjegyeztem. Apósjelöltnek úgy tűnik, a hasnyálmirigyével van gond. Több mint 5 éve küzd a vastagbelével, volt már polipja. Aztán tavaly egy kontroll során kiderült, hogy a vastagbele rendben van, de nagyon magas a vércukra. Azóta inzulinozza magát. A dokik nem gyanakodtak a hasnyálmirigyre. Két hete begörcsölt, elkezdett erősen fogyni és kb. azóta úgy tűnik, alamilyen enzimet nem termel a szervezete, mert a széklet mellett minden alkalommal zsírtócsa áll. Emelett nagyon megy a hasa. Bár senkinek sem vallja be, de szerintem nagyon ramatyul néz ki, vézna és fáradt. Egy hete egy Szabolcs megyei város orvosai azt mondták neki, hogy hasnyálmirigy-tumorja van. Csak UH vizsgálata volt, meg persze labor, de mintát biztosan nem vettek a HM szövetéből. Teljesen kétségbe vannak esve a feleségével, meg persze velünk együtt. Pénteken jönnek fel Pestre a Bajcsy Kórházba, itt van PET-CT, reménykedünk benne, hogy "csak" egy epevezeték-elzáródás miatt van valamiféle gyulladás a HM-ében.

Szeretnék érdeklődni, hogy a tumort mi alapján állapítják meg? Vérvizsgálat önmagában elegendő?

 

Remélem a sok hozzászóló azért nem ír már, mert mindenki jól van és nem szenved hasi görcsöktől és puffadástól...

Üdv: Orsi