vanni75 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 51
A megye egyik kitűnő játékosát Szlezák Zoltánt mutatnám be ... már ha kell :)))


Született 1967. december 26. Balassagyarmaton
A megyében játszott szülővárosa és a Romhányi kerámia csapatában
1987-ben igazolt Újpestre


1987/88 8/0
1988/89 18/0
1989/90 28/0 A bajnokcsapat tagja
1990/91 29/4
1991/92 28/2 Magyar Kupa-győztes
1992/93 30/2
1993/94 30/2
1994/95 29/2 mindkét gólt a Sopron elleni 7-1-es meccsen lőtte
1995/96 31/2
1997/98 31/0 A bajnokcsapat tagja, MK -döntős
1998/99 29/2
1999/2000 28/0
2000/01 1/0 Kisteleki elzavarta....
2001/02 3/0 Újpest 18/2 Videoton
2002/03 29/0


2003-ban vonult vissza

Elbúcsúztak
2003. máj. 29., csütörtök, 09.55.00

Szerda este végleg elhagyta a "profi gyepet" a futball-trió - nevezetesen Medgyesi László, Szlezák Zoltán és Véber György.


Szerda este, a Megyeri úton rendezett gálamérkőzésen intett búcsút a közönségnek a profi labdarúgástól visszavonuló Medgyesi László, Szlezák Zoltán és Véber György.
A gálán az Újpest egykoron oszlopos tagjai igazán szórakoztató játékkal köszöntek el a magyar futballrajongóktól. A szerdai búcsún jegyezhette tehát utolsó élvonalbeli találatát Szlezák Zoltán és Véber György is.

A találkozót követően a Magyar Labdarúgó Szövetség nevében Gellei Imre ajándéktárgyakat adományozott


9-szeres válogatott 0 gól

1. 1994 Magyarország - Németország 0 : 0 Be / 46
2. 1994 Mexikó - Magyarország 5 : 1 -
3. 1995 Magyarország - Svédország 1 : 0 Be / 88
4. 1995 Magyarország - Izland 1 : 0 -
5. 1996 Azerbajdzsán - Magyarország 0 : 3 Be / 89
6. 1997 Svájc - Magyarország 1 : 0 Be / 57
7. 1997 Magyarország - Norvégia 1 : 1 Be / 60
8. 1997 Lengyelország - Magyarország 1 : 0 Be / 56
9. 1997 Jugoszlávia - Magyarország 5 : 0 Le / 32



Amikor Cashteleki kirúgta a csapattól az alábbi cikk jelent meg a foci.hu-n


Szlezákot végleg elküldték anyaegyesületétől

Megalázott helyzetbe hozták az ős-újpesti válogatott balhátvédet
A helyzet évtizedek óta változatlan. Mármint az ügyben, hogy a klubok a saját nevelésű labdarúgóikat ugyanúgy nem becsülik meg, mint tették azt az elmúlt évtizedekben. A finoman szólva piacorientált, durvábban mondva, lélektelen futballmilliő legújabb áldozata Szlezák Zoltán, aki 14 évig szerepelt Újpesten, amely idő alatt 352 mérkőzésen lépett pályára lila-fehér mezben, ám a napokban kimondták a számára szinte végítéletnek tetsző mondatot: mehet amerre lát.


Mindezt azok után, hogy a„violákhoz” abszolút kötődő válogatott védő tavaly nyáron súlyos sérülést szenvedett és több mint egy évig tartott a felépülése, amely időszak alatt a Megyeri úti vezetők mindenben a támogatásukról biztosították Szlezákot. A jelek szerint a segítség addig tartott, amíg a labdarúgó fel nem épült. Az érthetően elkeseredett játékossal ma délután beszélgettünk.

- Mikor tudta meg, hogy nem számítanak a továbbiakban a játékára Újpesten?

- Tegnap délután, miután Gyulay Zsolt klubigazgatót megkerestem a jövőmmel kapcsolatban, hiszen hiába kezdeményeztem ez ügyben beszélgetést az újpesti vezetőkkel, ők mindig halogatták azt. Gyulay kijelentette, hogy rendkívül kellemetlenül érzi magát, hogy neki kell ezt közölnie, de nem kívánnak szerződést hosszabbítani velem.

- Nagyon megdöbbent a bejelentésen?

- Igazából nem számítottam másra, mégis elkeserített a válás. Elvégre 14 évet húztam le Újpesten, 352 meccsen viseltem a lila mezt, s mondanom sem kell imádom a klubot és a szurkolókat.

- Kisteleki István vezetőedzővel milyen viszonyban volt?

- Mitagadás, végig azt éreztem, hogy nem tudunk majd együtt dolgozni. Közel egy hónapja a juniorba irányítottak, azóta ott játszom. Kisteleki a Fradi meccs után jelezte, hogy jobb ha a továbbiakban a "tarcsiban" szerepelek, mivel ő csak 100 százalékig egészséges játéksokra számít. Hozzátette nem sokon múlik, hogy engem is 100 százalékosnak minősítsen, aztán úgy elfelejtette, ahogy illik. Pedig éppen a Fradi mérkőzés után összeállítási gondok voltak a baloldali posztokon, akkor bizakodtam, hogy talán pályára léphetek, de csalódnom kellett. Ezután lezártam magamban azt, hogy valaha még újpesti dresszben pályára lépek.

- Helyzete kísértetiesen hasonlít Véber Gyuriéhoz, az Újpest volt irányítóját ugyanis tavaly hasonló módon tették "lapátra", mint most önt.

- Valóban, ráadásul Gyurit hozzám hasonlóan mindenben a támogatásukról biztosították, aztán alig várták, hogy elmenjen. Lábadozásom idején Kisteleki is azt nyilatkozta, hogy számít rám, mivel a baloldali szélsőpozícióban gondja akadnak, de a jelek szerint mindez humanitárius hozzáállás volt a részéről. Véber Gyurit legalább Várhidi Peti az utolsó perekre becserélte felépülését követően, s bevallom nagyon fáj, hogy 3 percnyi lehetőséget sem kaptam, hogy elköszönjek az újpesti publikumtól.

- Felteszem, eddig is tisztában volt azzal, hogy a vezetők a saját nevelésű futballistákat becsülik meg a legkevésbé.

- Persze, hogy tudtam ezt, de mindenki a saját bőrén tapasztalja, a "dzsungelharc" kegyetlenségét. Örökké felejthetetlen marad a 14, Újpesten eltöltött esztendő, mindig is rajongok majd a lila-fehérekért, ám a magam példáján okulva azt mondom, igaza van azoknak a játékosoknak, akik 2-3 évente klubot váltanak. Anyagilag is jobban járnak és lelki sebesüléseket sem szereznek.

- Mivel a berkeken belül gyorsan terjed a hír, nyilván vannak már ajánlatai is.

- Igen, több helyről. Zömében másodosztályú klubok vezetői jelezték, hogy szívesen látnának a csapatukban, de egyelőre nem szeretnék dönteni. Meg akarom várni a bajnokság végét és valamiképpen elköszönni az újpesti közönségtől. Közel másfél évtized után nem lesz könnyű végleg kilépni a Megyeri úti stadion kapuján.


A 2007/08-as szezonban a BLASZ I-es Főváros Vízművek csapatát erősítette.

( sorry, ha hibáztam.. )