gombizsolti Creative Commons License 2008.06.10 0 0 19782

Szia Renato!

Megprobalok gyorsan rakerdezni, hogy hol van, de nem igerek semmit, mert hajnalban indulunk haza. SAJNOS!

Kozben a tenger meg mar fel is forrrrt. Mar 22-24 biztos volt a sekelyebb reszeknel ma, pedig du burgasz folott oltari nagy vihar lehetett, csak ugy dorgott arrafele. A fagyi finom, de most nem jut eszembe, hogy mennyibe kerult. A double magnum (Boss neven fut) 3 Leva.

Ahogy kisutott a nap (rogton le is egett mindenki), a turistak is megjelentek, mar kezd igazi nyaralohelyi hangulat lenni, de azert meg mindig lightos. A foci eb biznisz itt is mukodik, eleg sok helyen kivetiton lehet nezni a kozvetiteseket.

Tegnap csucsot dontottunk, 7 fo, vacsora 203 Leva, de ma delig senki nem birt enni semmit. (kb. 4000Ft per fo) Szerintem barati, raadasul eleg nivos helyen voltunk a part mellett, es a boseges szo eleg szereny kifejezes arra, amennyit es amiket rendeltunk.

Olyan erzesem van, mintha minden bulgar nyelviskolakba jart volna a telen. Tavalyhoz kepest, most alig akadt olyan etterem, bolt, ahol ne tudna valaki angolul. De lehet, hogy csak kifogtam. 

Az ovarosba vezeto ut jobb oldalanal van egy korteraszos etterem (jatszoter mellett), minden este elozene, de a jofajta, ismert, igenyes, tancos szamokat nyomjak, sajnos csak 23-ig.

Elvezem, hogy itt a netcafeban lehet cigizni gepeles kozben, mar egeszen elszoktam tole.

A bananos-csokis palacsinta isteni (kb 2 leva) es oriasi. A fuges is nagyon izlett (1,80 Leva), vettunk is ma a piacon fugelekvart, ugyanazt, amivel megkentek (valamivel kevesebb, mint 1 kg, 2 leva). Ketfele fugelekvart arulnak, zoldet es pirosat, szerintem a piros a jobb. 

Jo tanacs: Nalunk bevalt a 2. estetol, a porzseni kartofi-t szasz szirenn-nel (sultkrumpli szirennel) az elejen,mar az ital megrendelesekor meg kell rendelni, mert valamiert iszonyu lassan keszitik el, es csak neztuk az elso esteken a foetelt, hogy hul ki, amig vartunk a koretre. Ezzel a modszerrel, mar nagyjabol, de csak nagyjabol mar egyszerre kaptuk meg a kajakat.

Mostmar megyek, legkozelebb otthonrol irok.

Istenem, de szomoru vagyok es irigylek mindenkit a listarol.

Előzmény: ren0012 (19673)