gombizsolti Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19579

Udv, mindenkinek sozopolbol!

Nagyon merges vagyok, mert irtam egy tok-tok hosszu beszamolot, es amikor kuldeni akartam, elszallt az egesz. Most megprobalom roviden rekonstrualni.

Szoval bocs, de nincs ekezetes betu es mas a betukiosztas is, lehet, hogy elutok vmit.

az ut q..va hosszu volt, romanian keresztul, kolozsvar megtekintese (nekem nagy csalodas). Kovetkezett a tordai hasadek, tablaval valamilyen oknal fogva ezt nem jelolik, vegul egy magyar boltos segitett utba igazitani. Bukarest utani autopalya elejen dijfizeto kapukat epitenek, sebessegkorlatozas!!!, rendor. Igazoltattak mindenkit, minket meg akartak buntetni, mert a berelt mikrobusznak nem volt mubizonylata a sotetitett ablakokrol. Egyebkent ezt a kolcsonzotol nem is kaptunk. Aztan elengedett minket, mert ugy tettunk, mnt aki nem erti, hogy mit akar es nem bulgariat, hanem a roman tengerpartot mondtuk uticelunknak. Felelmetesen sok karambolt lattunk, felborult, arokba csuszott, kettetort(!!!) autok, 100km-re kb  2-3 esemeny jutott. aki kicsit bizonytalan, vagy gyakorlatlan, az ne gondolkodjon a szerbiai autopalyan. Egyebkent tavaly mi is arra mentunk, van osszehasonlitasi alapom. 

A kaliakra foki napfelkeltet lekestuk, de igy is gyonyoru volt. Varnaba reggel kaveztunk es penzt valtottunk 1, 94-ert. Egyebkent legalabb oten akaszkodtak rank az utcan penztvaltani, 1 euroert 2 levat akartak adni, TUTI ATKURAS!!! Csak penzvaltoban. Itt is biztonsagi okokbol eloszor probavaltas 10 euroert, miutan kiderult, hogy minden rendben, johetett a nagyobb mennyiseg. 

Kicsit emelkedtek az arak, de ugy vettem eszre idaig, hogy nem veszelyes. A 2 literes kamenitza 1,60-rol 2,40-re (metroban 2,03), marlboro light 3,20 -rol 3, 40-re. A sor a parton 1,50-1, 80 korul mozog. Sopszka salata 3,50.

Meg mindig istenien foznek, 7 joetvagyu ferfiember roviddel, sorrel uditovel, salataval, foetellel 120leva. Masodik este nivosabb helyen ugyanez, de mar tobben a salata helyett 2 foetelt kertek, 160 Leva. A slager a vajban piritott languszta, amit eloetelnek kerunk, 1 db 3,50 korul van. Asztaltol alig birunk felallni. Ma este van aki mar el sem jott vacsorazni, annyira telitve vagyunk. A sutit meg nem kostoltuk, nem nagyon van ra kapacitasunk.

Erosen erzodik, hogy eloszezon van, tobb etterem meg ki sem nyitott. Keves a turista, sok az ures apartman. Egyebkent ugyanazt a lakast bereltuk ki, mint tavaly, akkor 100 leva egy ejszaka, most siman lealkudtuk 80-ra. Nagy, tiszta, kenyelmes, heten kenyelmesen elferunk benne, es nagyon jo helyen van. Az idojaras vacak, folyamatosan be van borulva, neha csepeg is. Azert mar kiprobaltuk a tengert, eleg sportos a viz, 20 foknal nemigen volt melegebb.

Ma atbuszoztunk burgaszba, oda-vissza a jegy 4-4 leva. Siman kihagyhato, nem tetszett.
Most megprobalok valami idojaras elorejelzest keresni a kovetkezo napokra, ha vkinek kerdese, vagy kerese van, gyorsan tegye fel, sajnos 3 nap mulva induluk haza. Ha tudok, akkor szivesen segitek.

Udv, mindenkinek es jo keszulodest.

Ui.:hasfogot odarakni, mi elfelejtettuk, hiba volt