maestus Creative Commons License 2008.05.25 0 0 869
Hát, Solymosi honlapján is írta, hogy Amerikában így van, csak nálunk követik a "német iskolát", hogy először gyógyszerrel próbálkoznak. Meg unokatesómat is megkérdeztem, aki amerikában él, hogy nézzen utána, és tényleg így van...
Olyan szinten nem visszafordítható a folyamat, hogy a jódizotóp szétroncsolja a pajzsmirigyet, tehát fizikailag a helyén marad a műtéttel ellentétben, de a sejtek nem működnek már. Ha nem a teljes állományt roncsolják szét, akkor gondolom még valamennyire működik, vagy normálisan, vagy kicsit alul, sőt, ha keveset adnak, előfordulhat, hogy újra túl...Tehát függ attól, menniyre "lövik" be jól az izotóp adagját. De mondjuk ez a műtétnél is lutri, hogy menniyt távolítsanak el a pajzsmirigyből. Ha alulműködés alakul ki, akkor gondolom már csak a hormonpótlás az egyedüli megoldás. Persze nem vagyok doki...Szerintem akkor neked kicsit túllőtték az adagot, vagy nem tudom, lehet, hogy megdobta kicsit, de aztán visszaáll...hát, nincs ebben nagy tapasztalatom.
Ezek szerint sok olyan van, aki még nem szült, és megkezelték izotóppal...ez bíztató, mert tényleg sok helyen olvasni, hogy az alap hozzáállás az, hogy NEM. Az én dokim sem akarta ajánlani, de én már addigra kiműveltem magam, és felhoztam a témát, mert a műtétet még anniyra sem akarom...
Hétfőn felhívok egy homeós dokit, remélem sikerül hamar időpontot kapnom...
Ja, meg megyek júni 3-án Solymosi dokihoz is, és kifaggatom mindenről. Bár neki az a véleménye, hogy ezt nem lehet "alternatív" módon kezelni...
Előzmény: zsluzse (867)