BAUMAGtalan Creative Commons License 2008.05.23 0 0 3416
Hazai Péter levezető elnök tájékoztatása szerint "az üzletrészek ellenértéke megvan, a döntés a bíróság, nevezetesen a Fővárosi Ítélőtábla kezében van. A vagyon felszabadítása után a közgyűlés dönt annak felosztásáról. Az a furcsa helyzet fog előállni, hogy az ezerkétszáz tag fog dönteni tizenkétezer ember sorsáról. Üzletrészeik visszavásárlására csak azok a tagok számíthatnak, akik üzletrésze per-, teher- és illetékmentes!"
Néhány hozzászóló is volt: Patyi István a mérleggel kapcsolatban azt kérdezte, hogy az elmúlt év jegyzett üzletrésztőkéjéből hova tünt
770 ezer forint=46 812 617- 46 811 847 mert ezt mindannyian úgy értelmeztük, hogy ez üzletreszek ellenértékeként kifizetésre került. A válasz nem volt meggyőző.
Csányi János tagként szólt hozzá, hozzászólása hasonló volt a múlt évi hozzászólásához. Óvári Árpi a szövetkezeti törvény megsértésére hívta fel a figyelmet; egyrészt, hogy alapszabály módósításához kétharmados tagi többség szavazata szükséges, másrészt a végleges, szavazással elfogadott alapszabályt 2007.július 1-től alkalmazni kellett volna. Ábrok László ismertette a 2008-as TEOR rendszer változásából adódó átvezetési feladatokat az alapszabályba, majd szavazással beépíttette az alapszabályba. A közgyűlés befejezése után egy genda tag "rendesen" összeszólalkozott Patyival...hajszál híján tettlegességig fajult a dolog...hogy min borult ki a bili azt nem tudom mert távol álltam, csak a kiabáló hangokat hallottam...
Előzmény: Sasvári (3414)