Pityus Creative Commons License 2008.05.21 0 0 284
Több mint négy évvel ezelőtt nyitottam ezt a topikot azzal a szándékkal, hogy a zenélni szerető emberek kottához való jutásának lehetőségeiről beszélgessünk. A gyakorlat szerint, mint sok más mindenben, erre van legális, és illegális lehetőség. Akkor dühítőnek találtam, hogy egy dal kottájának megszerzéséért több ezer Ft-os kottásfüzetet kelljen megvenni. Most örömmel látom, hogy az EMB által lehetőség van egy-egy dal kottájához legális úton hozzájutni. A honlapot nézve a következő észrevételem lenne. A 300 Ft elfogadható lenne, ha a kotta a több információt tartalmazna könnyűzenei számok estén. Itt gondolok, pl. a basszus és a dal karakterét jelentősen befolyásoló hangszer(ek) szólamának megjelenítésére. Remélem bővülni fog a választék, és a hasznos lenne, ha a böngészés előadókra is kiterjedne. Ha valaki pl. Szécsi Pál, vagy X Y álltal előadott számoknak szeretné a kottáját megszerezni, akkor az itt elég komplikált feladat. Ha erre van lehetőség, akkor elnézést, de én nem találtam. Összességében gratulálok, hogy ilyen szolgáltatást nyújtanak, és a kritikai véleményemet nem kötözködésnek szántam.
Előzmény: sigrail (264)