fizzika Creative Commons License 2008.05.06 0 0 1076
Nem törik le a gerenda súlya alatt, de nem szokták közvetlenül rárakni, mert az ytong kényes a pontszerinti terhelésre.
Sokféle megoldás létezik.

- A gerendák alá 10-15cm vasalt betoncsíkot lehet tenni a nyomóerő egyenletesebb elosztására.
- plussz koszorú(20cm magas mint az ytong), nálam így van megcsinálva
- 80x80-as zártszelvény belseje kiöntve hígabb betonnal, ebbe beágyazva 12,14 -es betonvas ami kilóg 40 cm-t. Ez a kb 40-50-cmes zártszelvény osztja el a súlyt, és megemeli a gerendát, hogy a koszorú kibetonozásakor alá is tudjon menni beton és betonvas.
Egyik megoldás sem triviális, nem úgy működik, mint a téglafalon, hogy feldobáljuk az E-gerendát és kész. Viszont egy kis plussz munkával olyan födémed lehet, amit nyugodtan terhelhetsz és házilagos kivitelezéssel meg lehet könnyen valósítani.
Nekem egyedül a gerendákat emelte egy önrakodós teherautó be a falra. A béléstesteket önerőből két ember simán bepakolja.
Amire oda kell figyelni, hogy a gerendákra tapadt kavicsokat egy kalapáccsal le kell verni, és egy kis habarcsot kell kenni a béléstest berakása előtt a gerendára.
Olyan erős lett, hogy a felbeton és a koszorú bebetonozása elött az én 120kg-om alatt meg sem mozdult a födém.
A másik fontos dolog a felbetonba vashálót kell tenni, és legalább 4-5 cm felbetont rá kell tenni(ez a legvékonyabb helyen ennyi, a béléstest mellett valahol 15cm is megvan)
Én nem bántam meg.
Előzmény: gefin (1075)